Bordāns: Tieslietu jautājumi jaunās valdības veidošanā netiek uzskatīti par svarīgiem

foto: uralpolit.ru
foto: uralpolit.ru

Tieslietu jautājumi jaunās valdības veidošanas laikā tiek uzskatīti par nepietiekami svarīgiem un pati tieslietu sistēma – degradēta, uzskata tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Viņš intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma norādīja, ka patlaban tiesību sargājošo iestāžu darbs tiek pasliktināts, kas, piemēram, ir redzams notiekošajā ap Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju. Bordāns arī norādīja, ka šobrīd, jaunajā valdībā, tieslietu jautājumi var palikt tā politiskā spēka rīcībā, kurš iebilda reformām tieslietu vidē. Taču visi izliekoties to neredzam. «Vismaz politikas vidē šobrīd tiek spēlētas aklās vistiņas. Ja mēs spēsim skatīties atklāti, tad mēs arī spēsim mainīties,» teica Bordāns.

Viņš pauda uzskatu, ka jaunā valdība būtu jāveido, skatoties, kā izmeklēt Zolitūdes traģēdiju. Ja Zolitūdes traģēdija ir bijusi par cēloni valdības krišanai, tad jauno valdību būtu jāveido, jautājot, kā atrisināt šo problēmu, teica ministrs.

Viņš gan uzsvēra, ka negrasās pamest politiku, jo ir pārāk daudz ieguldījis savu laiku, lai tagad noskatīties notiekošajā no malas. Tāpēc viņš vēl tikai vairāk strādāšot politikā.

Kā zināms, Bordānu rudenī no savām rindām izslēdza Nacionālā apvienība (NA). Nacionāļi viņu vainoja par darbību cita politiskā spēka – biedrības Demokrātiskie patrioti – labā. Bordāns apgalvojumus noraidīja, sakot, ka jau ilgstoši darbojas šajā biedrībā un iepriekš nekādu pretenziju nebija. Ministrs norādīja, ka NA viņu izslēdza no savām rindām un vēlas viņa padzīšanu no ministra posteņa reformu attiecībā uz maksātnespējas administratoriem dēļ.

BNN jau vēstīja, ka Ministru prezidenta amatam nominētā Laimdota Straujuma 9.janvārī nākusi klajā ar jaunu piedāvājumu ministru amatu sadalē.

Saskaņā ar to Reformu partija saglabātu atbildību par Ārlietu, Iekšlietu un Ekonomikas ministrijām. Savukārt citas diskusijas izraisījušās ministrijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadība tiktu Nacionālajai apvienībai Visu Latvijai-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK.

Zaļo un zemnieku savienībai saskaņā ar Straujumas piedāvājumu tiktu Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija un Zemkopības ministrija, kā arī parlamentārā sekretāra amats Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Nacionālajai apvienībai Visu Latvijai-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK bez VARAM, piedāvāts uzņemties atbildību par Tieslietu ministriju un Kultūras ministriju, kā arī, iespējams, parlamentārā sekretāra amatu Labklājības ministrijā.

Savukārt partija Vienotība saglabātu atbildību par Veselības ministriju, Aizsardzības ministriju un Finanšu ministriju, kā arī Satiksmes ministriju kopā ar Saeimas neatkarīgajiem deputātiem jeb tā saukto Olšteina sešinieku.


Написать комментарий