Lielbritānijā no 2015. gadā jau dzims pa 100 bērniem gadā, kuri ir ieņemti no trim vecākiem 1

Vairāk nekā 100 ģenētiski modificēti mazuļi, kuri ir ieņemti no trim vecākiem, katru gadu dzims Lielbritānijā, raksta inopressa.ru.

Lielbritānijas valdība publicēja likuma projektu, kurš ļaus sievietēm ar mitohondriju defektiem dzemdēt veselus bērnus ar in vitro apaugļošanas palīdzību. Mitohondriju defekti var novest pie nopietnām bērnu slimībām vai spontānā aborta, skaidro raksta autore Viktorija Volatsone.

Lai palīdzētu šādām sievietēm, zinātnieki izstrādāja tehnoloģiju, kura ļauj nomainīt nākamās māmiņas bojāto mitohondriju ar veselu, kurš ir paņemts no veselas sievietes olšūnas. „Tādējādi bērnam būs divu olšūnu un viena spermatozoīda DNS, un būtībā divas mātes un viens tēvs, kaut gan donora olšūnas ģenētiskais ieguldījums būs minimāls”, – raksta autore.

Izmaiņas likumā, kuras pieprasa apstiprināšanu parlamentā, var būt ieviestas šā gada beigās, un pirmie ģenētiski modificētie bērni var nākt pasaulē jau nākamajā gadā. Kā paziņoja Lielbritānijas Veselības aizsardzības ministrija, sākumā katru gadu no trim vecākiem dzims pa 10 bērniem, bet vēlāk viņu skaits pieaugs līdz 125.

Skeptiķi apsūdzēja valdību par biedējošu ētikas ignorēšanu. Viņi apgalvo, ka neviens nevar garantēt bērna veselību, kurš piedzimst šādā veidā, un atgādina, ka olšūnu gēnu un embriju inženierija ir aizliegta daudzās valstīs. Citi tās varianti var novest pie „pilnīgu” bērnu radīšanas ar acu un matu krāsu pēc pasūtījuma.

 

Комментировать 1