Камерный ансамбль Литовской национальной филармонии MUSICA HUMANA

Камерный ансамбль Литовской национальной филармонии MUSICA HUMANA

Когда:
29.08.2019
18:00
Цена: 3.00 ЕВРО
Где: Даугавпилс, Центр латышской культуры (Концертный зал дома единства)

Lietuvas Nacionālās filharmonijas kameransamblis

MUSICA HUMANA

Solisti:

Ramunė Grakauskaitė (vijole)

Robertas Beinaris (oboja)

Vytautas Kiminius (hornpipe - birbine)

Kameransamblis Musica Humana tika dibināts 1974. gadā pēc prof. Algirdas Vizgirdas iniciatīvas. Musica Humana bija viens no pirmajiem ansambļiem Lietuvā, kas uzsāka vēsturisko priekšnesumu atgriešanās kustību Eiropā. Vairāk nekā trīsdesmit gadu ilgās karjeras laikā Musica Humana ir iepazīstinājusi ar daudziem projektiem, kas veltīti lielajiem vācu, franču, itāļu un angļu baroka komponistiem, piemēram, 16 koncertu sērija “Eiropas agrīna instrumentālā un vokālā mūzika”, 10 programmu sērija “Baroka ceļš”, 8 koncertu sērija “Franču mūzika: no renesanses līdz mūsdienām”. Ansamblis bieži atskaņo arī Lietuvas Lielhercogistes laika mūziku.

Mūziku kameransamblim Musica Humana ir rakstījuši daudzi slaveni Lietuvas komponisti – Osvaldas Balakauskas, Algirdas Martinaitis, Felikss Bajors un citi. Ansambļa daudzpusība repertuāra un pieredzes ziņā ir dokumentēta sešos CD diskos. Ansamblis ir nospēlējis vairāk nekā 2000 koncertu Lietuvā un ārzemēs, tostarp Francijā, Vācijā, Beļģijā, Čehijā, Slovākijā, Skandināvijas valstīs un Apvienotajā Karalistē; piedalījies daudzos Lietuvas un starptautiskos mūzikas festivālos. Daudzus gadus ansambli vadīja prof. Algirds Vizgirda, bet kopš 2018. gada decembra to nomainīja prof. dr. Roberts Beinaris.

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē no 1.08. darba dienās no plkst. 16.30 – 18.30. Cena 3.00 euro.

Festivālu „Muzikālais augusts Daugavpilī” rīko Latviešu kultūras centrs, atbalsta Daugavpils pilsētas dome. Informācija: Latviešu kultūras centrs – www.vienibasnams.lv, t. 65427552.

Koncertu laikā notiek filmēšana un fotografēšana