Pabriks Briseles forumā uzsver Baltijas jūras reģiona valstu pozitīvo pieredzi sadarbībā aizsardzības jomā

foto dinaburg.eu
foto dinaburg.eu

25.martā Briseles forumā aizsardzības ministrs Artis Pabriks ar Vācijas Aizsardzības ministrijas parlamentāro valsts sekretāru Kristiānu Šmitu (Christian Schmidt), ASV Valsts sekretāra vietnieci bruņojuma kontroles jautājumos Elenu Taušeri (Ellen Tauscher) un Maskavas Karnegī centra direktoru Dmitriju Treņinu (Dmitri Trenin) piedalījās diskusijā par stratēģisko aizsardzību politisko un ekonomisko ierobežojumu laikā un valstu spēju pārvarēt izaicinājumus.

 „Eiropas valstis samazina savus izdevumus aizsardzībai, kamēr citas pasaules valstis, piemēram, Āzijā un Dienvidamerikā, tos palielina,” analizējot situāciju pasaulē, uzsvēra aizsardzības ministrs, norādot, ka aizsardzības spēju uzlabošanai ir jāvelta pietiekami lieli resursi, neskatoties uz sarežģīto ekonomisko situāciju.

A.Pabriks norādīja, ka bruņoti konflikti vienmēr ir bijuši un būs, tāpēc no tiem nav iespējams norobežoties. „Eiropas sabiedrība, kas dzīvo mierā, pārvērtē šā brīža situāciju, balstoties uz pieņēmumu, ka konflikti mūs tieši neskar,” sacīja ministrs.

Tāpat aizsardzības ministrs uzsvēra, ka ir būtiski atcerēties, ka politika ir daļa no ģeopolitikas un ģeogrāfijai drošības jomā vienmēr ir nozīme. „Turklāt 21. gs. ir radusies vēl viena telpa – kibertelpa, kas kļuvusi par daļu no ģeopolitikas,” par jaunajiem izaicinājumiem atgādināja ministrs. 

Diskusijas laikā tika secināts, ka, lai spētu īstenot kopīgās intereses, Eiropas valstīm nepieciešams identificēt kopīgos draudus un rast jaunus veidus, kā ar tiem cīnīties.

„Lai ASV un Eiropa sekmīgi sadarbotos, tām jādomā vienotā dimensijā,” sacīja A.Pabriks. „Kā sekmīgu piemēru var minēt Baltijas jūras reģionu, kur aizsardzības jomā jau ilgstoši notiek sadarbība, apliecinot viedas aizsardzības iniciatīvas piedāvātās pozitīvās iespējas.”
No 24.līdz 25.martam aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalās septītajā Briseles forumā. 

Briseles forums ir gadskārtēja augsta līmeņa amatpersonu tikšanās, kurā piedalās ietekmīgākie Ziemeļamerikas un Eiropas politikas, uzņēmējdarbības un intelektuālie līderi, lai runātu par jaunākajiem izaicinājumiem abpus Atlantijas okeānam. Forumā piedalās valstu vadītāji, augsta līmeņa amatpersonas, ministri, kongresmeņi, parlamentārieši, akadēmiķi un mediju speciālisti.
 


Написать комментарий