“Dinamo” pirms pauzes bezcerīgi zaudē Minskai

foto dinamoriga.eu

Rīgas „Dinamo” komanda pēdējā spēlē pirms izlašu pauzes Kontinentālajā Hokeja līgā (KHL) piedzīvoja zaudējumu (0:2) pret Minskas „Dinamo” hokejistiem, kurus pirmajā savstarpējā sezonas mačā izdevās apspēlēt. Šoreiz jāsamierinās ar neveiksmi.

Oktobris Rīgas "Dinamo" hokejistiem nebija veiksmīgs. Trijās no pirmajām piecām spēlēm nopelnot punktus, turpmākajās piecās cīņās rīdzinieki palika tukšā un atradās pēdējā vietā Rietumu konferencē. Taču 10. mēneša noslēgums sanāca pieklājīgs. Mēnesis tika noslēgts uz fantastiskas nots. 22 gadus vecais Indrašis guva vārtus astoņas sekundes pēc spēles sākuma un astoņas sekundes pirms tās beigām, nodrošinot uzvaru Sanktpēterburgā ar 4:3 pret vietējo SKA.

Maču „Arēnā Rīga” nedaudz pārliecinošāk sāka viesi un jau pirmajā uzbrukumā no asa leņķa Mikaela Telkvista sargātos vārtus apdraudēja Džefs Plets. Laukumā esot pirmajām divām rīdzinieku pirmajām maiņām mājinieki prata spēli novirzīt pretinieku aizsardzības zonā, taču minskieši šķita nedaudz ātrāki. Spēles devītajā minūtē viesu aktivitātes vainagojās panākumiem un trešās maiņas uzbrucējs Aleksandrs Kitarovs atklāja mača rezultātu – 1:0. Pēc brīža ne pārāk droši nospēlēja Mikaels Telkvists un no otro vārtu zaudējuma mājiniekus glāba vārtu stabiņš. Trešdaļai tuvojoties noslēgumam, par Andra Džeriņa kavēšanu uz divām minūtēm noraidīts pirmo vārtu autors Kitarovs, taču vairākums paliek nerealizēts. Iespējas bija, taču Rinne glābj viesus no vārtu zaudējuma gan pēc Mika Indraša, gan Mārtiņa Karsuma un Pola Šehuras metieniem. Pēdējās trešdaļas sekundēs vēl viena iespēja Kasparam, pēc pirmajām 20 spēles minūtēm – 0:1.

Arī pēc pārtraukuma krietni aktīvāki uz ledus bija viesi. Jau spēles 24. minūtē Minskas pirmā maiņa savērpa kombināciju ap Telkvista vārtiem un tas beidzās skumji… Pēc Pleta un Laines piespēlēm vārtus gūst Stepltons, panākot jau 2:0. Rīdzinieki uz mirkli mostas, taču tikai uz mirkli. Lieliski viesu vārtos joprojām darbojās Rinne, iedvesmojot visu komandu, kas burtiski lido. Tikmēr mūsējiem spēle nevedas un kaut ko ievērības cienīgu viesu zonā ik pa brīdim spēj izveidot tikai mūsu pirmais trijnieks, kā arī Džeriņa trijnieks. Trešdaļas beigu daļā nākas cīnīties arī četratā pret pieciem minskiešiem, taču rezultātu noturēt izdodas. Pirms atlikušās spēles daļas 0:2.

Trešajā spēles trešdaļā viesi turpināja iesākto, cenšoties mūsējo uzbrukumus apsāpēt jau saknē – mūsējo aizsardzības zonā. Spēles 45. minūtē rīdzinieki palika skaitliskajā mazākumā, noraidīts Džeimjs Džonsons. Mūsējie turējās vareni, taču pēc mirkļa Džonsonam uz sodīto soliņa pievienojās Gints Meija. Lielo skaitlisko mazākumu mūsējiem izdevās izturēt, taču spēles gaitu manīt nē. Minskas komandas hokejisti uz Telkvista vārtiem skatījās reti, taču arī mūsējiem klājās plāni - ja var ticēt statistikai, tad pa Minskas komandas vārtiem trešās trešdaļas pirmajā pusē mūsējie nemeta ne reizi… Pirmais kaut cik bīstamais moments trešajā spēles daļā pie Minskas vārtiem. Mača 54. minūtē mūsējie tiek pie iespējas otro reizi spēlēt piecatā pret četriem, taču lai kā cenšas mūsējie (īpaši Oskars Cibuļskis), atkal nekā. Spēles pēdējās minūtēs mūsējie nedaudz uzspiež, taču rezultātu mainīt neizdodas. Zaudējums 0:2.

Nākamo maču līgā Rīgas „Dinamo” aizvadīs tikai 14. novembrī, kad uz sava ledus uzņems vareno Kazaņas „Ak Bars”.

05.11.2012 , 08:55