Lietuvas U-20 izlase pirmo reizi triumfē EČ

foto .fibaeurope.com

Pirmo reizi par Eiropas čempioniem U-20 vecumā grupā svētdien kļuva Lietuvas izlases basketbolisti.

Slovēnijā notikušajā turnīrā finālā Lietuva dramatiskā cīņā ar 50:49 (24:11, 12:13, 7:12, 7:13) pieveica Francijas izlasi. Pērn Rīgā Lietuvas U-19 izlase triumfēja pasaules čempionātā, bet tagad lielākā daļa no tās komandas izcīnīja arī Eiropas čempionu titulu.

Lietuva pirmajā ceturtdaļā ieguva vairāk nekā 10 punktu pārsvaru, taču Francija turpinājumā tuvojās un pēdējās ceturtdaļas sākumā pēc 6:0 izrāviena izvirzījās arī vadībā ar 43:42. Mača uzvarētājs noskaidrojās dramatiskā galotnē. 34 sekundes pirms pamatlaika beigām Francija panāca izlīdzinājumu 49:49, bet tad Žigimants Skučs ar vienu precīzu soda metienu atguva Lietuvai vadību. Francijai vēl palika pēdējā uzbrukuma tiesības, taču Edgars Ulanovs pārtvēra bumbu, tādējādi atnesot Lietuvai čempionu titulu.

Uzvarētājiem 11 punktus guva Egīdijs Mockevičs, bet 10 punktus – Skučs. Francijai 16 punktus guva Aksels Tupēns.

Lietuvas izlase priekšsacīkstēs grupā guva tikai vienu uzvaru, otrajā posmā zaudēja arī Latvijai un tikai ar grūtībām iekļuva ceturtdaļfinālā, taču izslēgšanas spēlēs Lietuva pārvērtās un kļuva par Eiropas čempioni.