Межс: наступил последний момент, чтобы остановить вымирание страны 56

← Вернуться к новости

Вот тут про "честного" Лачплесиса (подельник Строде) :

No partneriem par komandieriem

Atšķirīgi Strode un viņas ilggadējais līdzgaitnieks Jānis Lāčplēsis atminas notikumus pirms diviem gadiem, kas sabojāja abu attiecības. 2011.gada pavasarī domnieki gāza Lāčplēsi un ievēlēja par pilsētas galvu Kulakovu. Pirms tam uz pārrunām Daugavpilī bija atbraucis Lāčplēša tālaika partijas LPP/LC līderis Ainārs Šlesers, ko pavadījusi arī Saeimas deputāte Strode. „Bija nepatīkama situācija – gan deputāti, gan uzņēmēji bija nemierā ar Jāņa komunikāciju. Aktīvākie gan bija būvnieki,” stāsta Strode.

Taču Lāčplēsis ir pārliecināts, ka būtiska loma viņa nomaiņā bijusi Oglodkovam ar Karnauhovu, jo viņa nostāja bija izraisījusi šo uzņēmēju neapmierinātību. „Nepiekritu trešās siltumcentrāles privatizācijai, nepiekritu slēgt ielu uzturēšanas līgumu uz pieciem gadiem,” apgalvo Lāčplēsis. Viņš uzskaita abiem pietuvinātos deputātus – no LPP/LC ievēlētā Kulakova, no SC ievēlētie Širjakovs un domes priekšsēdētājas pirmais vietnieks Vitālijs Azarevičs, Anžela Rimvida-Mickeviča no „Latgales tautas,” arī no LSDSP ievēlētie, tagad jaunizveidotās „Mūsu partijas” līderi Līvija Jankovska un Mečislavs Truskovskis.
Vismaz līdz februāra sākumam Oglodkovs un Karnauhovs bija ļoti ietekmīgi, uzskata Lāčplēsis: „Tāds domes lēmums, kas būtu pretējs viņu interesēm, nevar tikt pieņemts.” „Sadarbība ar uzņēmējiem ir laba līdz brīdim, kad viņi kļūst par komandieriem - to robežu nedrīkst pārkāpt. Savus noteikumus var diktēt uzņēmēji, kas strādā eksportam, rada darbavietas, nevis tie, kas atkarīgi no pašvaldības pasūtījumiem,” klāsta bijušais Daugavpils mērs.

Līdzīgi Oglodkovu un Karnauhovu raksturo arī opozicionārs Pēteris Dzalbe, kurš uzskaita vairākas lietas, kuras, viņaprāt, sev par labu ietekmējuši uzņēmēji – gan neskaitāmās uzvaras pašvaldības iepirkumos par atkritumu izvešanu un ielu uzturēšanu, gan neseno atkritumu tarifa palielinājumu. Deputāts gan to ir apstrīdējis Administratīvajā tiesā, kas lietu skatīs februāra beigās. Savas intereses „SpecATU” īpašnieki lobējot ne vien ar politiķu, bet arī ar vietējo mediju palīdzību – vismaz trīs Daugavpils portāli un dažas avīzes esot viņu ietekmē, apgalvo Dzalbe.

„Es domāju, ka tas ir pārspīlēti,” par Oglodkovam un Karnauhovam piedēvēto ietekmi saka vicemērs Azarevičs. „Es zinu, ka mums ir tādi biznesmeņi, nodarbojas ar atkritumu izvešanu, ielu tīrīšanu – problēmu tur nav,” stāsta Azarevičs, kurš nenoliedz, ka ir ar abiem kontaktējies, taču pēdējā laikā gan ne. KNAB darbības vicemēram izskatoties pēc provokācijas, kas ieskandina priekšvēlēšanu perioda sākumu.

Ar Karnauhovu un Oglodkovu sazināties neizdodas – viņu tālruņi ir izslēgti kopš pagājušās nedēļas. Arī uz vietas „SpecATU” birojā viņus neizdodas sastapt. Taču „SpecATU” valdes loceklis Ainārs Veliks apgalvo, ka abi nākot uz darbu un arī viņu uzņēmumi turpinot strādāt.

Informācija Uzņēmumu reģistrā rāda kādu dīvainu sagadīšanos - tieši pirms KNAB operācijas abi atbrīvojušies no savām kapitāldaļām vairākos uzņēmumos. Tagad starp SIA „Būvzevs,” „S.M.A.” un „Eko Latgale” īpašniekiem figurē 1984.gadā dzimušais Aleksejs Oglodkovs un 1987.gadā dzimušais Oļegs Karnauhovs. Veliks skaidro, ka šādas izmaiņas ir īpašnieku ziņā, tāpēc viņš par to iemesliem nezinot un neesot gatavs spriest, vai to pamatā ir vēlme izvairīties no iespējamā kapitāldaļu aresta.