Latvijas hokejisti pirmo reizi iekļūst olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā

Latvijas hokeja izlase otrdien pārrakstīja valsts hokeja vēsturi, pirmo reizi iekļūstot olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā.

XXII Ziemas olimpisko spēļu kvalifikācijas mačā Latvija dramatiskā cīņā ar 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) pieveica pasaules vicečempioni Šveici, gūstot lielāko panākumu Latvijas hokeja vēsturē. Tagad ceturtdaļfinālā Latvija jau trešdien pulksten 19:00 pēc Latvijas laika tiksies ar olimpiskajiem čempioniem Kanādu.

Latvija ar Kanādu līdz šim olimpiskajās spēlēs tikusies vienu reizi - 1936.gadā Garmišpartenkirhenē kanādiešu sarūpēja Latvijai smagu zaudējumu ar 0:11.

Latvijas-Šveices spēles sākumā komandas spēlēja aktīvu hokeju, tomēr pēcāk pārsvaru ieguva Šveice, kas vairākas reizes lika Latvijas vārtsargam Edgaram Masaļskis atvairīt bīstamus metienus. Lai arī šveicieši kontrolēja spēles gaitu, tomēr Latvija devītajā minūtē izvirzījās vadībā, kad Oskars Bārtulis guva vārtus. Bārtuļa metiena brīdī vārtu priekšā Mārtiņš Karsums meistarīgi nosedza vārtsarga skatu, noteikumu ietvaros traucējot vārtu vīram. Pāris minūtes vēlāk Latvija vairākumā panāca rezultātu 2:0. Lauris Dārziņš izmantoja teicamu Miķeļa Rēdliha piespēli un raidīja ripu tuvējā vārtu stūrī.