Gripas sezona tuvojas beigām, pieaug saslimstība ar elpceļu infekcijām

foto liko.com
foto liko.com

Saslimstība ar gripu Latvijā mazinās, toties arvien vairāk cilvēku slimo ar akūtām augšējo elpošanas ceļu infekcijām, portālu "Delfi" informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīcas) preses sekretāre Dace Kārkliņa.

Viņa klāsta, ka Austrumu slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) ievērojami samazinājies to izmeklēto paraugu skaits, kas apstiprina pacienta saslimšanu ar gripu. Līdz ar to gripas sezonu var uzskatīt par gandrīz slēgtu. Turpmāk, visticamāk, iespējami vien sporādiski saslimšanas gadījumi.

Pēdējo dienu statistika liecina, ka, lai gan mediķiem radušās aizdomas par iespējamo pacientu saslimšanu ar gripu, tomēr - veicot paņemto paraugu laboratorisko izmeklēšanu – tajos vairumā gadījumu gripas vīrusi netiek konstatēti.

Pirmdien pārbaudot 51 paraugu, gripas vīruss konstatēts vienā gadījumā, otrdien, laboratoriskai pārbaudei saņemti 13 paraugi, no tiem trīs bija pozitīvi. Salīdzinājumam, aprīļa pēdējā nedēļā laboratoriski izmeklētajos 247 paraugos gripas vīrusi tika konstatēti 73 gadījumos. Savukārt jau pēc nedēļas – maija pirmajā nedēļā – no 108 pārbaudei nodotajiem paraugiem 17 gadījumos apstiprinājās gripas vīruss.

LIC galvenā ārste, profesore Baiba Rozentāle akcentē, ka, neskatoties uz to, ka gripas sezona ir beigusies, joprojām cilvēkiem jābūt piesardzīgiem, un, sajūtot gripai raksturīgos simptomus, jākonsultējas ar savu ģimenes ārstu. Šobrīd aktīvo saslimšanu ar gripu nomaina pieaugoša saslimšana ar akūtām augšējo elpošanas ceļu infekcijām (AAEI).

Saslimstība ar AAEI varētu vēl turpināt augt. AAEI izplatās pilienu ceļā un apdraud tos, kuri paši nav "saķēruši" saaukstēšanās vīrusu. Rozentāle uzsver, ka neārstēta vai neizārstēta augšējo elpceļu vīrusu infekcija var komplicēties ar bakteriālām pneimonijām, deguna blakusdobuma iekaisumu, vidusauss iekaisumu. Īpaša riska grupa ir cilvēki ar sirds asinsvadu slimībām, cukura diabētu, imūndeficīta stāvokļiem. Viņu veselība, pat it kā vieglas saslimšanas gadījumā ar elpceļu infekciju, var tikt apdraudēta.

Infektologi atgādina, ka no elpceļu infekcijām iespējams izvairīties, galvenokārt, ievērojot personīgo higiēnu, tai skaitā roku mazgāšanu, elpceļu higiēnu. Ir jācenšas izvairīties no kontakta ar vīrusu infekcijas slimniekiem. Saslimušajam arī jāapzinās, ka neizārstējies un neievērojot piesardzības pasākumus, viņš var apdraudēt apkārtējo cilvēku veselību.


Написать комментарий