U20 izlase EČ sāk pārliecinoši, sagrauj Gruziju

foto FIBA Europe

Ar uzvaru 2012. gada FIBA Eiropas U20 čempionātu sāka Latvijas basketbola izlase, kas C apakšgrupas mačā pārliecinoši apspēlēja Gruzijas vienaudžus - 88:50. Līdera cienīgu sniegumu nodemonstrēja uzbrucējs Jānis Timma, kuram 21 punkts un 10 atlēkušās bumbas.

Spēles iniciatīvu jau no paša mača sākuma pārņēma Latvijas basketbolisti, 1. ceturtdaļā piespiežot gruzīnus kļūdīties septiņas reizes [J.Timmam trīs pārķertas bumbas jau mača ievadceturtdaļā!]. Uzbrukumā veiksmīgi spēlējot Misteram, Helmanim un jau minētajam Timmam, Roberta Štelmahera vadītā komanda pēc desmit nospēlētām minūtēm bija iekrājusi divciparu pārsvaru gūto punktu ailītē (21:11). Turpinājumā abu komandu uzbrukumi sāka buksēt - ne vienai, ne otrai valstsvienībai piecu minūšu laikā neizdevās gūt ne punktu, tomēr pirms lielā pārtraukuma mūsējiem izdevās pieaudzēt pārsvaru līdz +18 (40:22).

Spēles 2. cēlienā latvieši turpināja dominēt praktiski visos spēles elementos un pie spēles laika, kā arī gūtiem punktiem tika visi Latvijas izlases dalībnieki, beigu beigās izcīnot pārliecinošu panākumu ar 38 punktu pārsvaru - 88:50.

Mūsējo rindās ļoti produktīvu spēli aizvadīja uzbrucējs Jānis Timma - viņam ne tikai 21 punkts (2p. - 8/8, 3p. - 1/3, 1p. - 2/4), bet arī 10 atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, sešas pārķertas bumbas un pieci izprovocēti noteikumu pārkāpumi. Šajos rādītājos Timma bija ne tikai labākais savā komandā, bet arī visā spēlē. Tāpat produktīvs sniegums arī Ojāram Siliņam, kuram 12 punkti un trīs rezultatīvas piespēles.

13.07.2012 , 18:30