BK «Jēkabpils» LBL debitē ar zaudējumu jūrmalniekiem

foto sportacentrs.com

Latvijas Basketbola līgā (LBL) šovakar pirmo maču aizvadīja BK „Jēkabpils”, kas savā laukumā uzņēma „Jūrmalas/Fēnikss” basketbolistus. Izšķirošo pārsvaru nodrošinot vien pēdējās desmit minūtēs, uzvaru svinēja jūrmalnieki -70:58.

Mača rezultātu atklāja „Jūrmalas/Fēnikss”, taču rezultāts spēles sākumā auga līdzīgi. Pēc Ata Ozola un Uģa Viļuma metieniem pirmās ceturtdaļas vidū jūrmalnieki panāca nelielu vadību (8:4), taču Jurijs Aleksejevs un Mihals Hlebovickis ātri atjaunoja minimālu pārsvaru mājiniekiem – 12:8. Ceturtdaļas galotnē gan atkal veiksmīgāk darbojās mājinieki un pēc 10 spēles minūtēm tablo vēstīja minimālu pārsvaru līgas debitantiem – 16:14. Otro ceturtdaļu atkal veiksmīgāk sāka viesi un iekrāja jau lielāku pārsvaru – 21:16. Nelielu pārsvaru kūrortpilsētas pārstāvjiem uzdevās nosargāt līdz pat puslaika beigām, atpūtā ejot ar plus septiņi – 32:25.

Arī otrā puslaika ievadā viesi darbojās pārliecinošāk. Pēc diviem veiksmīgiem Roberta Medņa metieniem un precīza Viļuma pustālā trešās ceturtdaļas vidū viesi panāca līdz tam lielāko pārsvaru – 40:31. Mirkli vēlāk tas pats Mednis no soda metienu līnijas vēl vairāk palielināja viesu pārsvaru, kas nu jau sasniedza desmit punktus – 44:34. Mājiniekus arvien vairāk spieda piezīmju nasta, taču veiksmīgā spēle aizsardzībā un uzplaiksnījums ļāva viņiem nedaudz pievilkt - 44:48. Laukuma saimnieki turpināja pakaļdzīšanos un pirms pēdējām desmit spēles minūtēm tablo vēstīja vairs tikai mīnus viens – 48:49. Noslēdzošajās spēles ceturtdaļā gan viesi visu salika pa plauktiņiem. Pēc precīza Edija Šlesera, Jāņa Dilevkas un Dāvja Čodera metieniem „Jūrmala” atkal nedaudz attālinājās – 55:48. Ceturtdaļs vidū pēc tā paša Šlesera metiena viesiem jau pus desmit un atlikušajā spēles laikā lielas problēmas jēkabpilieši „Jūrmalai” vairs nespēja sagādāt, svinot uzvaru ar 70:58.

Uzvarētāju rindās ar 18 punktiem atzīmējās Uģis Viļums, bet zaudētājiem pa 13 katrs guva Pīdžejs Hils un Tods O'Briens.

05.10.2012 , 09:40