Ventspils sagrauj Sēdertēljes «karaļus» un panāk 6–0

foto bkventspils.lv

Basketbola klubs "Ventspils" (bilance 6-0) otrdien, 11. decembrī, Eiropas Izaicinājuma kausa mājas spēlē uzvarēja Agņa Čavara pārstāvēto Sēdertēljes "Kings" komandu (2-4) ar rezultātu 90:56. No C grupas nākamajai kārtai kvalificējās arī Edgara Jeromanova pārstāvētie Zviedrijas čempioni "Norrkoping Dophins". Nākamā spēle turnīrā paredzēta 2013. gada 15. janvārī, kad sāksies "Last 16" kārtas cīņas.

Visi spēlē gūtie ienākumi – 936 lati – tiks ziedoti Ladas Simoneško veselībai, lai nodrošinātu četrus gadus vecās meitenes rehabilitācijas kursu un speciālo ratu “Stingray” iegādi. Basketbola klubs “Ventspils” pateicas visiem ziedotājiem par sniegto atbalstu.

Spēlē nepiedalījās uzbrūkošais aizsargs Sandis Valters, kura vietā cīņai tika pieteikts astoņpadsmit gadus vecais pirmais numurs Toms Leimanis. Ventspils basketbola skolas audzēknis spēlējis Eiropas kadetu un junioru čempionātos, bet otrdien debitēja Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņā.

Ventspilnieku pamata centrs Mārtiņš Meiers pirmajās minūtēs saņēma divas piezīmes, kamēr horvātu uzbrucējs Bizača un amerikāņu centrs Simms izvirzīja “karaļus” vadībā ar 0:7. Roberts Štelmahers reaģēja, Meiera vietā laukumā sūtot Ronaldu Zaķi un puslaika turpinājumā mājinieki izrādījās pārāki gan groza apakšā, gan komandas spēlē. Līdz pirmās ceturtdaļas beigām tika veikts 20:5 izrāviens, kuru ar pieciem punktiem pēc kārtas noslēdza Jānis Timma.

Bizača guva pēdējos punktus pirmajā ceturtdaļā, bet nākamās desmitminūtes sākumā viņš turpināja raustīt mājinieku uzbrukumu, pēc 2:9 ofensīvas samazinot starpību līdz minimumam 22:21. Ventspils atbildes trieciens izdevās daudz iespaidīgāks. “Karaļu” aizsardzību bez žēlastības plosot Artūram Bērziņam – divpadsmit punkti otrajā ceturtdaļā – un Timmam, divdesmitajā minūtē pēc 25:9 izrāviena tika iegūts septiņpadsmit punktu pārsvars 47:30.

Trešajā ceturtdaļā atkārtojās iepriekš redzētais scenārijs. Bizača guva punktus gan groza tuvumā, gan tālumā, panākot, ka “Kings” basketbolisti iemeta desmit punktus pēc kārtas, liekot Robertam Štelmaheram ātri pieprasīt minūtes pārtraukumu 47:40. Laukumā atgriezās daudz apņēmīgāks Meiers, ar precīziem metieniem atzīmējās aizsargi un uzbrucēji, trešās ceturtdaļas vidū pārtraukumu pieprasot jau Sēdertēljes trenerim 59:45. Desmitminūti ventspilnieki pabeidza ar 9:2 ofensīvu, pirms pēdējās ceturtdaļas panākot solīdo plus astoņpadsmit 68:50.

Pārsvars turpināja augt, pēc Mārtiņa Laksas tālmetiena sasniedzot divdesmit trīs punktu pārsvaru 77:54. Viesi vairāk neko nespēja izdarīt uzbrukumā. Ventspilnieku rindās laukumā devās Toms Leimanis, pēc izcīnītas bumbas uzbrukumā raidot to grozā. Tālmetienu iemeta Uģis Pinete, bet izskaņā mājinieku pārsvars sasniedza 34 punktus.

12.12.2012 , 08:40