Pļaviņš/Pēda sīvā cīņā izcīna otro uzvaru PČ

Otro uzvaru pasaules čempionātā trešdien izcīnīja Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda.

Ar 23. numuru izliktie Pļaviņš/Pēda B grupas mačā ar rezultātu 2-1 (21:15, 18:21, 15:12) pārspēja mājiniekus poļus Jaroslavu Lehu un Damjanu Vojtašiku (47. numurs).

Mača sākumā Latvijas duets prata izvirzīties vadībā ar 4:2, un divu punktu vadībā viņi turējās arī cīņas turpinājumā (10:8). Ar vairākiem lieliskiem blokiem izcēlās Pēda, bet pēc divām pretinieku kļūdām latvieši panāca rezultātu 12:8. Pēc tehniskā pārtraukuma poļi rezultāta deficītu samazināja līdz vienam punktam, tomēr Pļaviņš/Pēda atguvās un panāca 19:13. Jau nākamajā izspēlē latvieši ieguva septiņus setpunktus, pirmajā setā uzvarot ar trešo piegājienu.

Otrais sets sākās ar diviem ātriem poļu punktiem, taču latvieši ātri izlīdzināja rezultātu – 3:3. Līdzīga cīņa turpinājās, rezultātam turoties neizšķirtam, bet tehniskajā pārtraukumā vadībā ar 11:10 devās Polijas duets. Arī nākamajās izspēlēs komandas apmainījās ar punktu guvumiem, tomēr vēlāk trīs punktu pārsvaru panāca Lehs/Vojtašiks (18:15). Latviešiem tā arī neizdevās atspēlēties, un otrais sets tika zaudēts ar 18:21.

Izšķirošais sets iesākās ar Pļaviņa/Pēdas pārsvaru – 5:3, un latvieši arī turpinājumā darbojās nedaudz veiksmīgāk par pretiniekiem. Latvieši ieguva mačbumbu pie rezultāta 14:10, un ar trešo piegājienu izdevās uzvarēt spēli.

Atgādinām, ka latvieši pirmajā spēlē ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:16) pieveica itāļus Mateo Čečīni/ Paolo Ingrosso (26.numurs).

Plkst.14:00 otrās spēles F grupa aizvadīs Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš (6.numurs), kā arī Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš (30.). Samoilovs/Jānis Šmēdiņš spēlēs ar austriešiem Danielu Milneru un Jorgu Vuclu (43.), bet Sorokins/Toms Šmēdiņš aizvadīs maču ar Nīderlandes duetu Dānu Spījkersu/Kristiānu Vārenhorstu (19.).

Atgādinām, ka Samoilovs/J.Šmēdiņš Latvijas dueli uzveica T.Šmēdiņu/Sorokinu ar 2:1 (18:21, 21:17, 15:12).