Latvijas studenti pasaules Universiādē izcīna pirmo uzvaru un iekļūst ceturtdaļfinālā

Vispasaules 27. universiādes spēlēs Kazaņā pirmo uzvaru regbija turnīrā pirmdien izcīnīja Latvijas studentu izlase, kas ar 22:19 (17:7) sīvā cīņā pieveica Namībiju, iekļūstot ceturtdaļfinālā cīņā par 9. vietu jeb biķeri.

Spēle pret Namībiju mūsu regbistiem iesākās veiksmīgi, jo jau pirmajā minūtē Ivars Eglis guva piezemējumu. Pēc brīža izcēlās Mikus Ozols, dubultojot Latvijas pārsvaru, bet pēc precīza Ruslana Kotļeva realizācijas sitiena mūsu studentu pārsvars pieauga līdz 12:0. Tad ar rezultatīvu uzbrukumu atbildēja namībieši, panākot 7:12, bet pirmo puslaiku ar sekmīgu uzbrukumu noslēdza mūsu regbisti – Kotļevs piezemēja bumbu sāncenšu ieskaites laukumā, un jau 17:7.

Otrajā puslaikā iniciatīva pamazām pārgāja Namībijas izlases pusē. Rezultāts pēc viņu piezemējuma kļuva 12:17, bet, mača izskaņai tuvojoties, sāncenši guva vēl vienu piezemējumu un precīzi izpildīja realizācijas sitienu, izvirzoties vadībā ar 19:17. Tomēr, spēles laikam jau beidzoties, pēdējais vārds piederēja Latvijai – Elmārs Šefanovskis guva izšķirīgos piecus punktus un ar rezultātu 22:19 pirmo uzvaru universiādē guva mūsu regbisti.

"Uzvara nenāca viegli," atzinās Latvijas studentu izlases galvenais treneris Arvis Pilenieks. "Sākumā spēlējām pēc izstrādātā plāna, kurš paredzēja, ka namībieši būs ātrāki, savukārt mums pārsvars bija spēka cīņās. Otrajā puslaikā, spēles laikam jau beigām tuvojoties, nonācām zaudētājos, taču izdevās vēl viens sekmīgs uzbrukums, kura laikā pārsteidzoši labi vairākas reizes nospēlējām rakos, pietuvojoties sāncenšu ieskaites laukumam, līdz Šefanovskis izdarīja piezemējumu. Ar komandas sniegumu regbija 7 turnīra pirmajā fāzē esmu apmierināts, ar sasniegto rezultātu arī. Turpinājumā jācenšas spēlēt bez kļūdām, jo trīs mazi misēkļi spēlē pret Namībiju mums bija, un sāncenši tos nekavējoties izmantoja. Žēl, ka esam palikuši 11 cilvēku sastāvā, jo traumu treniņā guva Jānis Zālamans."

Uzvara Latvijas izlasei ļāva ieņemt trešo vietu C grupā un iekļūt nākamajā kārtā. Ceturtdaļfinālā pirmdien vakarā Latvijas spēlēs ar B grupas ceturto vienību – Malaiziju. Ja mūsējiem izdosies uzvarēt, viņi turpinās cīņu par 9. līdz 12. vietu, ja zaudēs – spēlēs par 13.-16. vietu.