Latvija uzvar Angliju un iekļūst Eiropas “Top 8”

Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase trešdien, 24. jūlijā, uzvarēja Anglijas izlasi ar rezultātu 68:56 un otro gadu pēc kārtas iekļuva Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā.

Galīgā vietu secība F grupā tiks noteikta Itālijas un Horvātijas spēlē. Ja uzvarēs horvāti, Latvija finišēs otrajā pozīcijā, savukārt itāliešu panākums nostums sarkanbaltsarkanos uz trešo vietu.

Sākumsastāvā Pļavnieku nomainīja Kristaps Gludītis, savukārt Rihards Lomažs startā gāja otro spēli pēc kārtas. Pirmos piecus punktus guva angļi. Atlētiskā spēle zem groziem ļāva pretiniekiem noturēties vadībā līdz ceturtdaļas beigām, taču ar zonas aizsardzības palīdzību Anglijas uzbrukums tika noslāpēts. Desmitminūtes otrajā pusē attiecīgi piecu un četru punktu sērijas izdevās Lomažam un Dāvim Gekam, turklāt pēdējais perimetrā atrada brīvu Porziņģi, kurš nekavējās iemest tālmetienu – 17:13.

Nākamā ceturtdaļa kļuva par Rolanda Šmita performanci. Spēka uzbrucējs plosīja angļu aizsardzību, īsā laikā savācot deviņus punktus – vairāk nekā pretinieki iespēja desmit minūtēs. Uzbrukumā garajiem spēlētājiem sekmīgi asistēja Gludītis, turklāt vienā no epizodēm pats realizēja tālmetienu. Angļi tika sodīti arī par kļūdām, bet puslaika pēdējos uzbrukumos piecus punktus savāca Mežnieks – 37:21.

Otrais puslaiks sākās ar 6:0 izrāvienu, Latvijas pārsvaram sasniedzot 22 punktus – 43:21. Pāris minūšu atslābināšanās maksāja septiņus punktus un Nikolajs Mazurs sauca puišus uz apspriedi. Sapurināšana līdzēja, angļi trešajā ceturtdaļā netika tuvāk par piecpadsmit punktiem, bet uzbrukumā pārliecinoši nospēlēja Porziņģis. Pirms pēdējām desmit minūtēm plus astoņpadsmit – 56:38.
Izšķirošo ceturtdaļu sarkanbaltsarkanie sāka, vāji spēlējot aizsardzībā. Metienu garšu sajuta Anglijas līderis Nelsons, pēc 2:14 izrāviena trīsdesmit ceturtajā minūtē samazinot starpību līdz sešiem punktiem – 58:52. Pāris minūtes komandas apmainījās neveiksmīgiem uzbrukumiem, kamēr klusumu pārtrauca Gludīša tālmetiens – 61:52. Porziņģis aizsardzībā noslaucīja pretinieka mēģinājumu, bet Šmits lēcienā divos punktos pārvērta Gludīša piespēli – 63:54. Pēdējie angļu uzbrukumi tika atvairīti. Latvijas juniori Liepājas kampaņu noslēdza ar četrām uzvarām sešās spēlēs.

Темы: , , , , , ,