Latvijas U18 izlase zaudē mačā par bronzu

Latvijas U18 vīriešu basketbola izlase svētdien, 28. jūlijā, bronzas spēlē zaudēja trīskārtējai Eiropas čempionei Spānijai ar rezultātu 56:57 un finišēja ceturtajā vietā.

Nikolaja Mazura, Jāņa Gailīša un Jāņa Butāna trenētā valstsvienība kļuva par pirmo Latvijas komandu, kura Rīgā iekļuva Eiropas čempionāta labāko četriniekā.

Latvijas junioru agresīvā aizsardzībā pirmajā ceturtdaļā piespieda spāņus vairākas reizes kļūdīties, radot iespējas doties ātrajos uzbrukumos, kuri vairākkārt noslēdzās ar punktu guvumiem. Arī soda laukumā uzbrukumus veiksmīgāk noslēdza mājinieki, izdarot par 11 metieniem no spēles vairāk nekā pretinieki (realizācija 8/21 pret 3/10). Ceturtdaļu izdevās pabeigt ar efektīgu ātro uzbrukumu, Pļavniekam iespēlējot bumbu Šmitam – 17:12.

Nākamajā desmitminūtē latvieši atgādināja par trīspunktu gūšanas prasmēm, citam pēc cita atzīmējoties Gludītim, Šmitam un Pasečņikam – 26:16. Visa komanda laicīgi atgriezās aizsardzībā, traucējot spāņiem izvērst iecienīto “skrien un met” spēli. Ceturtdaļas vidū pretiniekiem izdevās daži veiksmīgi uzbrukumi, taču tuvāk par pieciem punktiem viņi netika. Geka precīzie soda metieni un Pļavnieka pustālais atjaunoja plus deviņi – 32:23. Puslaika pēdējās sekundēs spāņiem tomēr izdevās rezultatīvs ātrais uzbrukums – 32:25.

Spēli labāk atsāka Latvija, atzīmējoties Porziņģim un Pasečņikam. Abiem “torņiem” tobrīd bija pa trīs piezīmēm, taču spāņi pret viņiem spēlēja ar respektu. Duets pirmajā puslaikā bloķēja sešus spāņu metienus, bet trešajā ceturtdaļā viesi nespēja gūt punktus vairāk nekā četras minūtes – 38:25. Desmitminūtes vidū pret zonu apstājās arī Latvijas uzbrukums un spāņi, pateicoties Sanam, īsā laikā atspēlēja deviņus punktus – 38:34. Nākamajā mēģinājumā sarkanbaltsarkanie iztērēja uzbrukuma laiku, bet Sans turpināja mest precīzi. Divdesmit astotajā minūtē uzbrukuma pēdējā sezonā zonu ar trīspunktnieku beidzot uzlauza Dāvis Geks – 41:36. Porziņģa frontālais divpunktnieks un kārtējais bloks ierobežoja nākamās spāņu aktivitātes, tomēr ceturtdaļas galotnē četrus punktus guva tieši viņi – 43:41.

Pretinieku izrāvienu 0:7 pabeidza Ernangomesa tālmetiens, taču vadībā spāņi neuzkavējās ilgi. Pļavnieka ātrais uzbrukums ar sodu un Porziņģa trīspunktnieks atjaunoja četru punktu pārsvaru latviešiem – 48:44. Ar piecām piezīmēm laukumu atstāja Pasečņiks, taču drīz vien piezīmju normu sasniedza arī spāņu spēka uzbrucējs Noguess. Porziņģa savāktā bumba uzbrukuma un Žvīgura iespēle Lomažam divreiz panāca plus seši, taču Sana tālmetiens pārsvaru dzēsa uz pusi – 52:49. Sekoja vairākas neveiksmīgas uzbrukumu apmaiņas. Paliekot mazāk nekā divām minūtēm, cauri Latvijas aizsardzībai izlauzās Martins – 52:51.

Lomaža neatlaidība palīdzēja izcīnīt atlēkušās bumbas uzbrukumā. Rihards iemeta abus soda metienus, atjaunojot plus trīs, turklāt savāca atlēkušo bumbu aizsardzībā. Uzbrukumu neizdevās pabeigt, spāņiem 34,3 sekundes pirms finālsvilpes tiekot pie atkārtotas iespējas. Desmit sekundes vēlāk Garsija ar tālmetienu panāca neizšķirtu - 54:54. Diops piekto reizi pārkāpa noteikumus, Pļavnieks iemeta abus sodus, taču Ernangomess 2,6 sekundes pirms pamatlaika beigām iemeta vēl vienu tālmetienu - 56:57. Pēdējais metiens tika uzticēts Kristapam Porziņģim, kurš, divu pretinieku segts, bija neprecīzs.