Hosas divi vārti pārtrauc “Dinamo” zaudējumu sēriju

Marselam Hosam otro reizi sezonā gūstot divus vārtus, Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" pārtrauca trīs zaudēto spēļu sēriju, izbraukumā ar 2:1 pagarinājumā pārspējot Ņižņekamskas "Neftekhimik".

Rīdzinieku rindās aizsargi Arvīds Reķis un Georgijs Pujacs nopelnīja 5+20 soda minūtes.

Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo", kas piektdien piedzīvoja otro trīs zaudēto spēļu sēriju sezonā, pirmo metienu izdarīja tikai 11. minūtē, kad pēc kanādiešu centra uzbrucēja Džeimija Džonsona tālas piespēles uzbrukuma smailē nonāca Miks Indrašis. Tomēr 23 gadus vecajam uzbrucējam izcelties otro maču pēc kārtas neizdevās - ripu tvēra Ņižņekamskas "Neftekhimik" vārtsargs Mets Daltons.

Daltons tika galā arī ar Roberta Bukarta plaukstas metienu pirmās trešdaļas noslēgumā, bet 22. minūtē mājinieki izvirzījās vadībā. 23 gadus vecais uzbrucējs Maksims Truņovs vārtu guvumā pārvērta partnera piespēli no aizvārtes, izceļoties pirmo reizi 14 aizvadītajās spēlēs un gūstot pirmos vārtus Ņižņekamskas "Neftekhimik" rindās.

33. minūtē Rīgas "Dinamo" tika pie skaitliskā vairākuma četratā pret trim, tomēr Marselam Hosam pēc metiena no labā iemetiena punkta lūza nūja. Četras minūtes vēlāk Slovākijas uzbrucējam izdevās reabilitēties - viņš no vārtu priekšas izcēlās ar metienu no neērtā tvēriena. Rezultatīvu piespēli no laukuma labā stūra izdarīja Rīgas "Dinamo" kapteinis Sandis Ozoliņš.

Taču otrās trešdaļas noslēgumā viņš palika bez partnera - aizsargs Arvīds Reķis nopelnīja 5+20 soda minūtes. Pateicoties pārliecinošajam Mikaela Telkvista sniegumam, rīdzinieki mazākumu izturēja, bet 48. minūtē palika ar četriem aizsargiem - pie 5+20 soda minūtēm tika arī Georgijs Pujacs. Un atkal cietēja lomā bija Ņižņekamskas "Neftekhimik" uzbrucējs Georgijs Belousovs, kurš neizlaida pat vienu maiņu.

Rīgas "Dinamo" mazākums bija uzdevumu augstumos, noslēdzošajā trešdaļā izturot deviņas minūtes. Vienu sekundi pirms pamatlaika noslēguma rezultātu nesa pirmās maiņas centra uzbrucēja Kaila Vilsona aktivitātes - kanādietis nopelnīja skaitlisko vairākumu.

Papildlaikā uzvaras izcīnīšanai rīdziniekiem bija nepieciešamas 68 sekundes - Hosa no labās malas ietrieca ripu tālajā augšējā stūrī, pārtraucot Rīgas "Dinamo" trīs zaudēto spēļu sēriju - 2:1! Slovāks pēdējās septiņās spēlēs guvis sešus vārtus, bet 2014. gadā aizvadītajos divos mačos viņa kontā trīs rezultatīvi trāpījumi.

Četru izbraukuma spēļu sēriju Rīgas "Dinamo" turpinās otrdien, tiekoties ar Magņitogorskas "Metallurg". Sākums 13:00.