Futbols: BFC „Daugavpils” debitē Virslīgā ar uzvaru

Bērnu futbola centrs „Daugavpils” savā pirmajā Virslīgas spēlē ar 1:0 viesos pārspēja Jūrmalas „Spartaks”. Vienīgos vārtus 81. minūtē ar skaistu tālsitienu guva Vladislavs Fjodorovs, ziņo Sporta pārvaldes portāls.

BFC „Daugavpils” iepriekšējā ieguva pārliecinošu 1. vietu Latvijas 1. līgā (tobrīd komanda startēja ar nosaukumu BFC „Daugava”), kas deva iespēju pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē spēlēt augstākajā līgā. Pirmā spēle iekrita pret vienu no ambiciozākajām Virslīgas komandām „Spartaks”. Jūrmalnieku rindās netrūka Latvijas izlases spēlētāju, kā arī laba līmeņa ārzemnieku. Spilgtākā zvaigzne pretinieku rindās bija Edgars Gauračs, kurš Latvijas nacionālās izlases labā guvis piecus vārtus.

Jau no spēles pirmajām minūtēm „Spartaks” centās pārņemt iniciatīvu, tomēr „Daugavpils” veiksmīgi aizsargājās, laiku pa laikam pārņemot iniciatīvu savās rokās. Pirmajā puslaikā labākā iespēja pie pretinieku vārtiem radās Jurijam Sokolovam, tomēr viņam tika fiksēta aizmugure. Neliela atslābināšanās pirmā puslaika beigās varēja novest pie vārtu zaudējuma, taču glāba vārtsargs Georgijs Čižovs.

Otrajā puslaikā BFC „Daugavpils” veica taktiskos pārkārtojumus, sūtot laukumā uzbrucēju Pāvelu Riževski, kurš veidoja uzbrukuma duetu ar Pāvelu Tarasovu. Tas krietni uzlaboja komandas darbības uzbrukumā, un arvien biežāk spēlē iesaistījās mājinieku vārtsargs Pāvels Davidovs. Īpaši bīstams bija Riotaro Nakano izpildītais tālsitiens. Puslaika vidusdaļā Jūrmala atkal spēja pārņemt inciatīvu, bet stabils vārtos bija Čižovs.

Par spēles atslēgas epizodi kļuva 81. minūte, kad ar skaistu sitienu pa taisno no gaisa bumbu vārtos no 20 metriem ieraidīja nesen uz maiņu iznākušais Vladislavs Fjodorovs! Ļoti skaists vārtu guvums, kas nodrošināja „Daugavpilij” panākumu jau debijas mačā!

Nākamās Virslīgas spēles paredzētas šajā nedēļas nogalē. „Daugavpils” mājās uzņems Liepāju, bet Daugavpils „Daugava” – „Jelgavu”.