Francijas futbolisti pārspēj Hondurasas izlasi

Pēc 16 gadu pārtraukuma Pasaules kausa izcīņu futbolā ar panākumu sākusi Francijas valstsvienība, kas svētdien E apakšgrupas mačā ar 3:0 (1:0) pārspēja Hondurasas izlasi, ziņo LETA.

Francijas izlases divus vārtus guva uzbrucējs Karims Benzemā, bet otrā puslaika sākumā bumbu netīši savos vārtos raidīja Hondurasas vārtsarsgs Noels Valjadaress, kurš kļuvis par pirmo vārtsargu kopš 1998.gada, kam izdevies šāds antirekords.

Iepriekšējos trijos Pasaules kausa finālturnīros Francija nespēja tikt pie trīs punktiem pirmajā apakšgrupas cīņā, nevienā no trim spēlēm pat negūstot vārtus. 2002.gadā francūži neizmantoja iespējas un ar 0:1 piekāpās Senegālai, bet 2006. un 2010.gada finālturnīru ievadā Francija cīnījās bezvārtu neizšķirti attiecīgi ar Šveici un Urugvaju. Savukārt Hondurasa joprojām Pasaules kausa finālturnīros nav guvusi vārtus kopš 1982.gada.

Spēles ievadā Hondurasa nekautrējās doties regulāros, taču nesekmīgos uzbrukumos pret uzskatīto dueļa pavorīti Franciju. Mača septītajā minūtē savainojumā iedzīvoja francūzis Patriss Evrā, tomēr pēcāk kreisās malas aizsargs spēja cīņu turpināt.

15.minūtē teicama izdevība atklāt rezultātu bija francūzim Blēzam Matidī, tomēr viņa sitienu no aptuveni 11 metriem veiksmīgi atvairīja hondurasiešu vārtsargs Valjadaress, bumbu novirzot vārtu pārliktņa virzienā. Pirmā puslaika viducī Francijas futbolisti spēlēs grožus uzskatāmi pārņēma savās rokās, pretiniekiem veidojot retus un neizteikmsīgus pretuzbrukumus.

Mača 23.minūtē francūži vēlreiz trāpīja pa Hondurasas vārtu konstrukciju, Antuāns Grīzmans gaisa divcīņā uzveica sāncenšu aizsargus un trieca bumbu pa pārliktni. Trīs minūtes vēlāk laukumā izvērtās asumi abu komandu spēlētāju starpā, pēc tam, kad Francijas pussargs Pols Pogbā un hondurasietis Vilsons Palasioss nespēja laukumā sadalīt bumbu, futbolistiem ņemot talkā rupjus izklupienus.

Savukārt 43.minūtē tas pats Palsaio savā soda laukumā notrieca no kājām Pogbā, un tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu, kā arī otro reizi mačā parādījā dzelteno kartiņu Palasio, kuram spēle bija beigusies. Pēcāk nozīmēto soda sitienu pārliecinoši realizēja Benzemā - 1:0.

Otrā puslaika sākumā pirmo reizi Brazīlijā notiekošajā finālturnīrā tika nopietni pārbaudītas vārtu gūšanas tehnoloģijas spējas, kad pēc Benzemā sitiena bumba uz brīdi nonāca vārtu līnijas otrā pusē. Tiesnesis pamatoti vārtu guvumu ieskaitīja, par ko vēlāk pārliecināties varēja arī skatītāji, redzot video atkārtojumu. Neveiksmīgi epizodē darbojās vārtsargs Valjadaress, no kura rokas bumba kuriozā veidā nonāca vārtos.

Pēcāk Francija turpināja pārliecinoši dominēja laukumā visos spēles aspektos, francūžu vārtsargam Igo Lorī ļoti reti tiekot pie bumbas. Tikmēr 72.minūtē Benzemā no asa leņķa spēcīgi trieca bumbu vārtos, panākot izlasei jau trīs vārtu pārsvaru uz tablo. Spēles noslēgumā Francijai bija teicamas iespējas, lai rezultātu padarītu graujošu, taču savas episodes futbolisti nespēja realizēt.

Tāpat 2014.gada finālturnīrs jau paspējis nonākt futbola vēstures grāmatās, jo pirmo reizi Pasaules kausa izcīņā nevienā no desmit aizvadītajām spēlēm komandu starpā nav fiksēts neizšķirts.

Francija vienīgo reizi kausu izcīnīja pašu mājās 1998.gadā, bet vēl trīs reizes iekļuvusi labāko trijniekā, finālu sasniedzot arī 2006.gadā. Pirms četriem gadiem iekšējo konfliktu dēļ nepārvarēja grupu turnīru. Tikmēr Hondurasa finālturnīrā startē otro reizi pēc kārtas un trešo reizi vēsturē. Iepriekšējās divās dalības reizēs nav pārvarēts grupu turnīrs.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka E apakšgrupas pirmajā spēlē Šveice mača kompensācijas laikā ar 2:1 izrāva uzvaru pār Ekvadoras futbolistiem.

Savukārt dienas noslēdzošajā spēlē F grupas ietvaros norisināsies duelis starp zvaigžņoto Argentīnu un turnīra debitanti Bosniju un Hercegovinu. Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.

Finālturnīrā Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.

Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Francijas izlases sastāvs - Igo Lorī, Matjē Debišī, Patriss Evrā, Mamadū Sako, Rafaels Varāns, Joāns Kabeī (Rio Mavibā, 65.min.), Blēzs Matidī, Pols Pogbā (Musa Sisoko, 57.min.), Matjē Valbuena (Olivjē Žirū, 78.min.), Karims Benzemā, Antuāns Grīzmans.

Hondurasas izlases sastāvs - Noels Valjadaress, Brajans Bekeless, Emilio Izagirre, Viktors Vernandess (Oskars Garsija, 46.min.), Rodžers Espinosa, Vilsons Palasioss, Endijs Nahars (Horhe Klaross,58.min.), Luiss Garrido, Karlo Kostlijs, Džerijs Bengtsons (Marvins Čavess, 46.min.).