Zolitūdes traģēdijā cietušo rehabilitācijai piešķir vēl 84 000 eiro

foto: la.lv
foto: la.lv

Valdība otrdien, 2.augustā Labklājības ministrijai (LM) piešķīra 84 000 eiro, lai apmaksātu Zolitūdes traģēdijas skarto cilvēku sociālo rehabilitāciju par laiku no aprīļa līdz jūnijam.

Līdzekļi piešķirti no finansējuma neparedzētajiem izdevumiem. Sociālās rehabilitācijas pakalpojumus traģēdijā cietušajiem sniegusi Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA).

Sociālās integrācijas valsts aģentūra jau 2013.gada nogalē uzsāka sniegt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus cietušām personām - cietušo vai bojā gājušo personu tuviniekiem un traģēdijas seku novēršanā iesaistītiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Valsts policijas, prokuratūras, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra darbiniekiem.

Tāpat atbalsts sniegts Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas inspektoriem, kas palīdzēja cietušajiem, kā arī skolu psihologiem, kas skolās sniedza psiholoģisko palīdzību traģēdijā cietušo un bojā gājušo personu tuviniekiem, un Valsts darba inspekcijas inspektoriem, kuri piedalījās nelaimes gadījumu izmeklēšanā darbā.Palīdzība tika sniegta arī Rīgas domes atbildīgo struktūrvienību darbiniekiem, kas piedalījās atbalsta sniegšanā operatīvo dienestu darbiniekiem un cietušajiem.

SIVA rehabilitācijas pakalpojumus traģēdijā cietušajiem valdības uzdevumā nodrošināja jau kopš pērnā gada  - ar nosacījumu, ka 2014.gadā institūcija saņems finanšu palīdzību pakalpojuma izmaksu segšanai. Kopumā sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai no 2013.gada 29.novembra līdz 2014.gada 30.jūnijam ir pieteiktas 749 personas, no tām - 64 traģēdijā cietušās personas, 121 traģēdijā cietušo personu tuvinieks, 147 traģēdijā bojā gājušo personu tuvinieks, 417 seku likvidēšanā un atbalsta sniegšanā iesaistītās personas. Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšana aizvien turpinās.

12.08.2014 , 20:15

DELFI


Написать комментарий