Piketētāji pie ĀM pieprasa Rinkēviča atkāpšanos

foto: mixnews.lv
foto: mixnews.lv

Piektdien ap pusdienlaiku Latvijas Krievu savienības (LKS) pārstāvja Jakova Plinera rīkotajā protesta akcijā pie Ārlietu ministrijas (ĀM) aptuveni 50 cilvēku pieprasīja ministra Edgara Rinkēviča (V) atkāpšanos no amata, ziņo LETA.

Klātesošie cilvēki izrādīja nepatiku ar Latvijas ieņemto ārpolitikas kursu, kas kaitējot Latvijas un Krievijas attiecībām, tostarp arī ekonomikas nozarē.

Klātesošo atnestie plakāti vēstīja, ka cilvēki iestājas par savstarpēji labvēlīgu sadarbību ar Krieviju. Tāpat viņi pauž pārliecību, ka politiku ietekmē ekonomika, nevis otrādi.

Runasvīri klātesošos biedēja ar badu un nabadzību, kas var rasties pret Krieviju realizēto sankciju rezultātā. Tāpat tika pabiedēta valdība, kas "varētu tikt aizslaucīta, ja tauta sacelsies".

Viens no aktīvākajiem Krievijas tautiešu politikas pārstāvjiem Latvijā Josifs Korens pauda pārliecību, ka esošā valdība "tautu atstāj bez biksēm", un, paskatoties uz malā stāvošo Plineru, aicināja "nopietni padomāt, par ko balsot vēlēšanās".

Klātesošos uzrunāja arī sabiedriskais tiesībsargs Jeļena Bačinska, kura atklāja, ka vairāki uzņēmumi Latgalē jau pieteikuši maksātnespēju, jo Krievija bijusi vienīgais eksporta tirgus.

Protestētāju vidū bija arī nacionālboļševiks Beness Aijo.

Tāpat pie ĀM tika pamanīti cilvēki, kuri parasti apmeklē arī citus LKS rīkotos piketus, tostarp izrāda nepatiku pret krievu valodas proporcijas samazināšanu Latvijas skolās.

Protestētāji atklāti pasmējās par Rinkēviča lēmumu tā sauktajā "melnajā sarakstā" iekļaut Krievijas estrādes zvaigznes Oļegu Gazmanovu, Josifu Kobzonu un ar skatuves vārdu Valērija pazīstamo Allu Perfilovu. Protesta rīkotāji bija sagatavojuši vairākas minēto dziedātāju dziesmas, kas pauž ideju par tautas vienotību un vēlmi pēc pārmaiņām. Šīs dziesmas tika atskaņotas skaļruņos.

Vairāki garāmgājēji gan izrādīja nepatiku pret Plinera rīkoto akciju, izsvilpjot un lamājot protestētājus.

Pliners šo akciju rīkoja, lai parādītu Latvijas un Eiropas Savienības valdībai, ka "Latvijas tauta tiecas uz labvēlīgām kaimiņu attiecībām ar Krieviju, bet izprovocētais tirdzniecības karš neatbilst šo valstu iedzīvotāju interesēm".

Pliners, kurš kandidē 12.Saeimas vēlēšanās, uzskata, ka Latvijas ĀM rīcība, visticamāk, atbilst "Vienotības" pirmsvēlēšanu interesēm, bet neatbilst Latvijas tautas interesēm, kā arī stabilām ekonomiskām un kultūras saitēm starp Latviju un Krieviju.Написать комментарий