SC deputāts: SAB kļuvis par totalitārās varas simbolu Latvijā

foto: focus.lv
foto: focus.lv

Satversmes aizsardzības birojs (SAB), parakstot spriedumu arī attiecībā uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Romānu Naudiņu (VL-TB/LNNK), kuram arī nav dota pielaide valsts noslēpumam, ir kļuvis par totalitārās varas simbolu Latvijā, aģentūrai LETA pauda Saeimas opozīcijas deputāts Andrejs Elksniņš (SC).

Viņš atgādināja, ka vispirms pielaide valsts noslēpumam tika liegta nu jau bijušajai tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK), tādēļ viņa demisionēja, un kopš 6.augusta šīs nozares augstākās vadības krēsls ir vakants.

"Šodien, 15.augustā, kļuvis zināms, ka pielaide valsts noslēpumam izpaliks vēl vienam šīs apvienības ministram - Naudiņam. Tādējādi situācija, kas izveidojusies praksē attiecībā uz "Vienotībai" nevēlamiem Saeimas deputātiem un ministriem, ir mežonīga. Latvijas valsti pārvaldošs aristokrātu pūlis lemj, ko pielaist darbam valsts pārvaldē un ko nē," šādi izteicies "Saskaņas centra" deputāts.

"Diemžēl SAB ir kļuvis par neatkarīgās Latvijas "stūra māju", jo pēc tās labākajām tradīcijām neviens nevar uzzināt, kādi konkrēti fakti un iebildumi ir SAB rīcībā, pieņemot noraidošo lēmumu," raksta Elksniņš.

Pēc viņa domām, "Vienotība" pirms gaidāmajām Saeimas vēlēšanām nodarbojas ar valdības šķelšanu, bet nacionālās apvienības ministri "kārtējo reizi tikuši piesmieti, taču par spīti tam nevis sacelsies pret pastāvošo kārtību un aktīvi rīkosies, bet gan atkal bezspēcībā vien noplātīs rokas".

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka SAB arī Naudiņam nolēmis nepiešķirt pielaidi valsts noslēpumam. Lēmums atteikt pielaidi valsts noslēpumam esot pieņemts, jo pārbaudes laikā konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt Naudiņa spēju saglabāt valsts noslēpumu.

Ministrs par šādu lēmumu ir pārsteigts un gatavojas to apstrīdēt Ģenerālprokuratūrā. Ja arī šis lēmums būs negatīvs, viņš vērsīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Viņam šķiet interesanti, ka kopš marta beigām, kad viņš tika apstiprināts ministra amatā, līdz brīdim, kad uzrakstīja savu īpašo viedokli, kurā pamato, kāpēc viņš neatbalsta bankas "Citadele" pārdošanu, bijuši vairāki izsaukumi uz SAB. Pēdējais no tiem bijis pagājušajā nedēļā.

Saeima Naudiņu ministra amatā apstiprināja 27.martā.


Написать комментарий