Aptauja: 18.novembrī jāgodina Pauls, Ušakovs un Lembergs 1

foto: mixnews.lv
foto: mixnews.lv

Latvijas Republikas proklamēšanas svētkos 18.novembrī Latvijas iedzīvotāji visbiežāk vēlētos godināt komponistu Raimondu Paulu, Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (SC), bijušo Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu un bijušo premjeru, eirokomisāru Valdi Dombrovski, liecina "DNB Latvijas barometra” pētījums.

Kā informēja "DNB bankas" sabiedrisko attiecību vadītāja Teika Lapsa, pētījumā respondenti tika lūgti nosaukt trīs cilvēkus, kurus, viņuprāt, vajadzētu godināt 18.novembra pasākumā. Nedaudz vairāk kā puse jeb 55% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nosauca konkrētus cilvēkus, bet 43% atbildēja, ka nezina tādus cilvēkus vai tādu vispār nav.

Paulu 18.novembra pasākumā gribētu godināt 10% aptaujāto, Ušakovu - 7%, Vīķi-Freibergu un Lembergu - pa 6%, Dombrovski - 4% aptaujāto.
Nedaudz mazāk jeb 3% uzskata, ka godināt vajadzētu Valsts prezidentu Andri Bērziņu un akadēmiķi Jāni Stradiņu, bet 2% ir pārliecināti, ka šādu godu būtu pelnījis skeletonists Martins Dukurs.

Vēl iedzīvotāji minējuši politiķi Ingunu Sudrabu (NSL), premjerministri Laimdotu Straujumu (V), režisoru Alvi Hermani, mūziķi Renāru Kauperu, skeletonistu Tomasu Dukuru un BMX riteņbraucēju, bijušo hokejistu Sandi Ozoliņu, divkārtējo olimpisko čempionu Māri Štrombergu un citus.
Kā norāda pētījuma veicēji, arī pirms trīs gadiem cilvēki, atbildot uz šādu jautājumu, visbiežāk nosauca Paulu, Ušakovu, Vīķi-Freibergu un Lembergu. Salīdzinot ar 2011.gadā veikto aptauju, šogad visi saraksta līderi minēti retāk nekā pirms trīs gadiem.

Kā secina Latvijas Bankas ekonomists Oļegs Krasnopjorovs, vecākās paaudzes cilvēku autoritāte mazinās, bet jauni cilvēki, kas varētu kļūt par liela mēroga morālām autoritātēm sabiedrībai kopumā pagaidām nav redzami. "Atliek tikai jautāt, vai pēc trīs gadiem, kad "DNB Latvijas barometra" pētījums tiks uzdots šāds jautājums atkārtoti, mēs tādus cilvēkus ieraudzīsim. Ja jā, tad visticamāk tie būs zinātnieki, sportisti vai mākslinieki, nevis politiķi,” sacīja Krasnopjorovs.


Написать комментарий

Pajautājiens:Kur var svecīti iespraust godājamiem kungiem?