Latvijā liels pieprasījums pēc jaunākajiem iPhone modeļiem

foto: 3dnews.ru
foto: 3dnews.ru

Latvijā lielāko interesi par septembra sākumā prezentēto jaunāko Apple viedtālruņu modeļu 5S un 5C iegādi izrāda uzņēmumi.

«Dārgāko modeli iPhone 5S izvēlas uzņēmumu vadītāji, savukārt par cenas ziņā pieejamāko modeli iPhone 5C lielāku interesi izrāda privātpersonas. Kopumā klientu atsauksmes par jaunākajiem Apple viedtelefonu modeļiem un jauno operētājsistēmu iOS 7 ir pozitīvas,» norāda uzņēmuma Tele2 komercdirektors Jānis Spoģis.

Pašlaik starp viedtelefoniem pieprasītākie modeļi Tele2 klientu apkalpošanas centros ir:iPhone 5S, Samsung Galaxy S4, HTC ONE, Nokia Lumia 925 un Sony Xperia Z.

«Viedtelefonu lietotāju skaits Tele2 tīklā pārsniedz jau 200 000 jeb 20% no kopējā klientu skaita. Pašlaik Latvijā no katriem desmit nopirktajiem telefoniem seši ir viedtelefoni. Iedzīvotāji turpina dot priekšroku viedtelefonu iegādei, un pēc mūsu aplēsēm 2015.gadā viedtelefoni varētu veidot jau 75% no kopējā mobilo tālruņu tirdzniecības apjoma,» piebilst Spoģis.

Kā zināms, kompānijas Apple viedtelefoni un planšetdatori neietilpst Tele2 publiskajā piedāvājumā, jo uzņēmums nav oficiālais Apple produkcijas izplatītājs Latvijā. Taču ja kāds no klientiem vēlas lietot telefonu, kas nav Tele2 piedāvājumā, uzņēmums palīdz to iegādāties, sadarbojoties ar Eiropas telefonu distributoriem.

BNN jau rakstīja, ka pirmajā nedēļas nogalē pēc iPhone 5S un iPhone 5C laišanas tirgū, kopā pārdoti vairāk nekā deviņi miljoni jauno viedtālruņu. Uzņēmums nav atklājis, kāds ir salīdzinoši lētā 5C un dārgākā 5S īpatsvars rekordlielajā pārdošanas apjomā. Zināms vien tas, ka izpārdoti visi saražotie iPhone 5S.

Tāpat vēstīts, ka iPhone 5C ir pieejams piecās krāsās – zilā, zaļā, rozā, dzeltenā un baltā – un pie mobilo sakaru operatoriem kopā ar līgumu otrpus okeānam ir pieejams par 99 ASV dolāriem (53 latiem), bez līguma – par 549 dolāriem (291 latu).

Savukārt iPhone 5S, salīdzinot ar iepriekšējiem Apple viedtālruņiem, ir ātrāks procesors, uzlabota kamera un pirkstu nospiedumu lasītājs, kas ļauj tālruni atbloķēt, tikai pieskaroties pie ekrāna. ASV 5S ar līgumu pieejams par 199 dolāriem (106 latiem).

Atšķirībā no 5C modelim 5S ir arī citi novatoriski papildinājumi, kā, piemēram, M7 kustības blakusprocesors, kas var pastāvīgi reģistrēt kustības datus, krietni mazāk tērējot bateriju. Šis jauninājums noderēs iPhone cienītājiem, kuri izmanto viedtālruņa lietojumprogrammas skriešanas un aerobikas nodarbībās.

07.10.2013 , 21:40

BNN


Написать комментарий