Pieprasa ekspertīzes par Re&Re celtās sociālās mājas drošumu

foto: bnn.lv
foto: bnn.lv

Rīgas pilsētas būvvalde pēc pārbaudes bēdīgi slavenā uzņēmuma Re&Re jaunbūvējamā sociālajā ēkā, kas atrodas Imantas 8.līnijā, pieprasījusi iesniegt ekspertīzes slēdzienu par pamatnes plātnes, grīdu konstrukcijas pagrabstāvā, starpsienu konstrukciju pagrabstāvā un kanalizācijas stāvvadu ietekmi uz turpmāko ēkas drošu ekspluatāciju un veikto būvdarbu atbilstību Latvijas būvnormatīviem.

Kā portālu Pietiek informē Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka, būvinspekcija objekta apsekošanas laikā konstatējusi, ka ēkas pamatu plātnēm ir mainīts konstruktīvais risinājums un tas darīts autoruzraudzības kārtībā, kas neparedz šīs izmaiņas saskaņot būvvaldē. Arhitekts veic korekcijas un ar savu parakstu kā speciālists apliecina, ka šīs izmaiņas atbilst normatīvo aktu prasībām, kas sevī ietver gan drošības, gan stiprības un stabilitātes prasības.

Būvinspekcija arī konstatējusi neatbilstības dokumentācijā, piemēram, vairākiem būvmateriāliem netika uzrādītas būvmateriālu atbilstības deklarācijas, kā arī netika pilnībā uzrādīti nozīmīgo konstrukciju un segto darbu pieņemšanas akti. Atzinumā būvvalde norāda, ka līdz 28. februārim ir nepieciešams sakārtot un uzrādīt būvobjekta izpilddokumentāciju – nozīmīgo konstrukciju un segto darbu pieņemšanas aktus, sasaistot tos ar izmantoto materiālu deklarācijām, izpildshēmām un materiālu pārbaudes protokoliem.

Tāpat arī tika konstatēti tādi pārkāpumi kā, piemēram, neievēroti darba drošības pasākumi – strādnieki objektā atradās bez ķiverēm, tika arī neatbilstošos apstākļos uzglabāti būvmateriāli – sausie būvmateriāli bija pakļauti nokrišņu ietekmei. Vienlaikus gan būvvaldes pārstāve norāda, ka šīs apsekošanas laikā netika konstatētas nedrošuma pazīmes ēku nesošajās konstrukcijās, piemēram, plaisas vai deformācijas.

Būvnieka Re&Re pārstāve Mārīte Straume sarunā ar portālu savukārt uzsvēra, ka pārbaudes laikā uz vietas akts netika sastādīts. Būvvaldes atzinums vēl uzņēmumā neesot saņemts, tādēļ arī komentārus par tā saturu kompānija sola sniegt tikai pēc iepazīšanās ar dokumentu.

Jau ziņots, ka trauksmi par iespējami nekvalitatīviem būvdarbiem Rīgas domes sociālo māju būvniecībā Imantā, Imantas 8.līnijā, cēla kāds anonīms iedzīvotājs, kas izsūtīja fotogrāfijas un aprakstu par ēkā esošo mitrumu un pauda aizdomas, ka objektā tiek taupīts uz kvalitatīvu mitrumu izolējošu materiālu rēķina un tas var apdraudēt mājas drošību.

Vēstulē, kuru aktīvists izsūtīja Rīgas domei un būvvaldei, bija norādīts, ka, veidojot grīdas siltinājumu pagrabā, nav ņemts vērā migrējošais mitrums caur pamata grīdu (betonētais grīdas slānis zem putuplasta).

«Hidroizolācijas vietā izmantota melnas krāsas plēve. Rezultātā paaugstināts mitrums ir zem plēves un uz putuplasta. Mitrums ļoti viegli arī nonāks starpsienu konstrukcijās pagrabstāvā, jo grīdā iebetonēto starpsienu konstrukciju profili (daļa kas atrodas zem grīdas līmeņa) ir ļoti piemērotas pastiprinātai mitruma migrācijai,» cita starpā bija teikts vēstulē.

Uz šo iedzīvotāju vēstuli nekavējoties reaģēja Rīgas būvinspekcija, kura bija ieradusies objektā veikt pārbaudi.

Iepriekš Re&Re apgalvoja, ka objektā neesot pieļautas nekādas kļūdas hidroizolācijas nodrošināšanā, un arī Rīgas pilsētas būvvaldes un pasūtītāja pārstāvji, kas apsekojuši objektu un veikuši detalizētu dokumentācijas un veikto darbu atbilstības projektam pārbaudi, «būtiskus pārkāpumus» neesot konstatējuši.

«Konkrētajā sūdzības vēstulē norādītie aizrādījumi netika konstatēti un aizdomas par darbu neatbilstību neapstiprinājās,» apgalvoja uzņēmuma pārstāve, piebilstot, ka gan ēkas hidroizolācija, gan visi tehniskie mezgli izbūvēti saskaņā ar tehnisko projektu, izmantojot projektā norādītos materiālus.


Написать комментарий