Māla mākslas centrs

 dsc7052

Muzeju nakts Daugavpilī: sarkanais paklājs un akrobāti muzejā, dzintara istaba Cietoksnī un uguns šovs Rotko centrā 17.05.2014

Sestdien, 17. maijā visi Daugavpils iedzīvotāji un viesi varēs kļūt par ikgadējās starptautiskās akcijas „Muzeju nakts” dalībniekiem.

Dsc 1972

Māla mākslas centrs piedāvā daugavpiliešiem Ziemassvētku dāvanu idejas un aicina apskatīt apgleznotu mākslu 13.12.2013

Visiem zināms, ka Ziemassvētki un Jaunais gads ir dāvanu un brīnumu laiks. Nereti par labāko dāvanu kļūst neliels, oriģināls un ar mīlestību dāvināts suvenīrs.

Dsc 3365

Daugavpils mākslinieces A.Dubovskas dabas gari iepazīstinās ar augu valstības noslēpumiem 08.11.2013

Kā zināms, cilvēki un augi ir cieši saistīti, jo augi dod cilvēkam ēdienu, apģērbu, zāles, būvmateriālus, izejvielas u.c. Vārdu sakot, palīdz dzīvot.

 dsc2714

Jaunā māksliniece iepazīstinās daugavpiliešus ar augu valstību 01.11.2013

Novembra sākumā Daugavpils Māla mākslas centrā tiks atklāta Anastasijas Dubovskas personālizstāde „Augi”.

6

Daugavpiliešus aicina apmeklēt pieredzējušo turku un rumāņu mākslinieku lekcijas 16.08.2013

Portāls Gorod.lv jau vēstījis, ka šonedēļ Daugavpilī sāk atzīmēt Marka Rotko 110.dzimšanas dienu, sakarā ar ko pilsētā norisināsies Starptautiskais keramikas mākslas simpozijs „LANDescape”.

 dsc5876 cr

Māksliniece no Rīgas daugavpiliešiem piedāvā izstādē „Dinaburgas dārzi” piepildītos bērnības sapņus 09.05.2013

Trešdien, 8.maijā, Daugavpils Māla mākslas centrā tika atklāta keramiķes Izabellas Krolles personālizstāde “Dinaburgas dārzi”. Tajā var aplūkot mozaīkas un skulptūras – kopumā vairāk nekā 20 radošos darbus.

 dsc3869

Daugavpils skolēni apgūst jauno arodu Māla skolā 19.04.2013

Divu nedēļu laikā Daugavpils Māla mākslas centrā darbojas neparastā Māla skola, kuras apmeklētāji ir pilsētas skolu skolēni.

Gorod.lv

Latgales zoodārzs kļuvis par apmeklētāko Daugavpils tūrisma objektu 31.01.2013

Pērn par apmeklētāko Daugavpils tūrisma objektu kļuvis Latgales zoodārzs, kuru apmeklējuši 32 000 cilvēku. Tādēļ zoodārzs atzīts par „Līderi tūrismā”.

 dsc4674

Daugavpils Māla mākslas centrā atklāta lietuviešu meistaru adīto aproču izstāde 21.01.2013

Piektdien, 18.janvārī, Daugavpils Māla mākslas centrā tika atklāta neparasta izstāde, kurā var aplūkot puzurus un adītās aproces.

Imagehandler.ashx

Daugavpils Māla mākslas centrs nopelnījis divreiz vairāk, nekā bija plānots 19.10.2012

Daugavpils pilsētas domes Finanšu komitejas deputāti atbalstīja lēmumu veikt izmaiņas Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pamatbudžeta ieņēmumu un izdevumu tāmē 2012.gadam. Muzeja direktore Ruta Ģiptere paskaidroja, ka tāmē paredzētie grozījumi saistīti ar to, ka Muzeja grāmatvedības uzskaitē esošo Māla mākslas centru apmeklēja daudz vairāk interesentu, nekā tika plānots sākotnēji.

Dsc 4929

Daugavpils Māla mākslas centrā mākslinieki demonstrēja arhitektonikas nianses 31.08.2012

Ceturtdien, 30. augustā, Daugavpils Māla mākslas centrā notika izstādes “Arhitektonikas māksla” atklāšana, kurā piedalījās 12 mākslinieki. Starp tiem bija ne tikai Daugavpils mākslinieki, tādi kā Ilona Šauša, Līga Čible, Mairita Folkmane, Romualds Gibovskis, bet arī pārstāvji no citām Latvijas pilsētām, kā arī baltkrievu mākslinieka Maksima Koltigina darbi.

Ilona.sausa

Daugavpils Māla mākslas centrā popularizē Baltijas rūdīto keramiku 18.07.2012

Rūdītās keramikas tradīcija ir vairākus gadsimtus sena podniecības tehnoloģija, kuru pielietojot, māla trauki pēc apdedzināšanas tiek nevis glazēti, bet gan nogatavināti raudzētu rudzu miltu šķidrumā, kas tiem piešķir neparastu raibumainu virsmu un nokrāsu.

Lietuvas podniecibajpg

Daugavpils Māla mākslas centrā meistari no Lietuvas piedāvā tradicionālās keramikas jaunu redzējumu 20.06.2012

Šodien Daugavpils Māla mākslas centrā tiks atklāta XXI.gadsimta lietuviešu keramikai veltīta izstāde.

Imagehandler

Daugavpils Māla centrā tiks apspriesti reģionālās attīstības jautājumi un aplūkotas tējkannas 26.04.2012

Šodien Daugavpils Māla centrā notiek seminārs, kuru organizē Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA), lai apspriestu reģionu attīstības un konkurētspējas jautājumus un vietējā biznesa vides jautājumus.