Eksperts: Apkurei privātmājā jāmaksā mazāk par 30 santīmiem kvadrātmetrā

foto: poisk-podbor.ru
foto: poisk-podbor.ru

Normālā situācijā apkurei privātmājā vajadzētu maksāt mazāk par 30 santīmiem kvadrātmetrā.

Tas nav nekas ārkārtējs, šādu rezultātu var panākt, pareizi nosiltinot ēku, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja uzņēmuma "RB&B" būvniecības eksperts Harijs Tučs.

Viņš norādīja, ka daudzu privātmāju īpašnieku šodienas realitāte ir tāda, ka 200–300 latu mēnesī jāmaksā tikai par apkuri.

"Energoresursu cenām augot, aptuveni 40% privātmāju īpašnieku vairs nespēj nomaksāt pat apkures izmaksas, nerunājot par mājas apsaimniekošanu. Šāda situācija izveidojusies nekvalitatīvas ēkas siltināšanas dēļ, jo siltums burtiski gāžas prom pa slikti nosiltinātām vietām," uzsvēra eksperts.

Viņš atzīmēja, ka īpaši tas attiecas uz privātmājām, kas celtas pirms būvniecības krīzes - aptuveni 5-7 gadiem. Arī pirms 20 un vairāk gadiem celtajās privātmājās ir ļoti augsti apkures rēķini, jo konstrukcijās iestrādātie siltumizolācijas materiāli ir novecojuši.

"Diemžēl ļoti lieli rēķini par apkuri bieži ir arī privātmājās, kas celtas pirms diviem-trim gadiem, jo Latvijā ēku siltināšanas kvalitātē joprojām ir ļoti daudz problēmu," sacīja Tučs, piebilstot, ka pēdējos gados uzņēmums "RB&B" pārsvarā pārbūvē pirms trim, pieciem, septiņiem gadiem celtas privātmājas.

Pēc eksperta teiktā, galvenie iemesli, kāpēc siltināšanas kvalitāte Latvijā joprojām ir tik zemā līmenī, ir tas, ka būvniecības veikalos piedāvā ļoti daudz un dažādus siltumizolācijas materiālus un siltināšanas sistēmas, taču, izpētot tos, var secināt, ka lielākā daļa šo materiālu nav īpaši kvalitatīvi.

"Labu siltināšanas efektu ar tiem panākt ir neiespējami. Kvalitatīvi siltumizolācijas materiāli ir salīdzinoši dārgāki. Tā kā Latvijas tirgū ir lielāks pieprasījums pēc lētajiem siltumizolācijas materiāliem, tirgotāji vietējā tirgū dārgos un kvalitatīvos materiālus gandrīz nemaz nepiedāvā," skaidroja Tučs.

Otra problēma ir ārkārtīgi nekvalitatīva siltumizolācijas materiāla iestrāde, bet vēl viens faktors, kas ļoti ietekmē siltināšanas kvalitāti, ir tas, ka bieži tiek izmantoti Latvijas klimatam neatbilstoši siltumizolācijas materiāli. Ar tiem nav iespējams nodrošināt mūsu klimatiskajiem apstākļiem nepieciešamo siltumizolāciju, rezumēja Tučs.

Kā ziņoja portāls Mixnews.lv, rīdzinieku parādi par mājokli gada laikā pieauguši par 3 miljoniem latu jeb aptuveni 11%.

2013.gada 1.janvārī iedzīvotājiem izrakstītie rēķini, kas kavēti vairāk nekā vienu mēnesi, veidoja 28,4 miljonu latu summu, kas ir par 2,9 miljoniem latu vairāk nekā pirms gada, kad rīdzinieku parādi uz 1.janvāri bija 25,5 miljoni latu.


Темы: , , ,
Написать комментарий