Muzejs

Sievietei muzejā uzbrūk haizivs 09.07.2014

Internetā lielu popularitāti iemantojis kāds video fragments, kurā redzams, kā baltā haizivs ar purnu ietriecas akvārija stiklā, no kājām notriecot kādu padzīvojušu kundzīti, raksta "delfi.lv".

Slavenais futbolists Ronaldu atklāj sev veltītu muzeju 17.12.2013

Portugāļu izcelsmes futbolists Krištianu Ronaldu atklājis sev veltītu muzeju Madeiras salā, kur viņš ir dzimis un pavadījis savu bērnību, raksta ārvalstu mediji.

ASV muzeja krātuvēs atrasts 1200 gadus sens "telefons" 14.12.2013

Nacionālajā Amerikas indiāņu muzejā, kura filiāle atrodas Merilendas štata pilsētā Svītlendā, pārmeklējot muzeja arhīva krātuves, atrasts priekšmets, kas ir senākais zināmais "telefons" civilizācijas vēsturē.

Brīvdienas Daugavpilī: Pludmales un tradicionālais futbols, teniss un spīdvejs 05.07.2013

Jūlija pirmajās brīvdienās Daugavpilī gaidāmi vairāki sporta pasākumi: sacensības pludmales futbolā, tenisā, spīdvejā un parastajā futbolā.

Muzeju nakts Daugavpilī šogad iemirdzēsies zaļajā – mežu – krāsā 10.05.2013

Maija vidū pasaule notiek tradicionālā akcija – Muzeju nakts, kuras laikā visi interesenti bezmaksas var apmeklēt gandrīz visus valsts muzejus un izstāžu zāles.

Brīvdienas Daugavpilī: džeza festivāla noslēgšanās, Ģimenes diena muzejā un Rotko mākslas centra apmeklēšana 27.04.2013

Daugavpils pilsētas iedzīvotājiem šajās brīvdienās ir iespēja labi atpūsties un apmeklēt kultūras pasākumus.

Vēstures mirkļu pietura muzejā: Rēzeknes pils pārvērtības Lieldienās 12.03.2013

12.martā plkst. 14:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) jau otro mēnesi ikviens ir aicināts uz Vēstures mirkļu pieturu, šoreiz būs iespēja uzzināt par Rēzeknes pils pārvērtībām Lieldienās gadsimtu gaitā, informē Rēzeknes portāls. 

Ķīnā iegūtais kauss būs apskatāms muzejā 24.01.2013

Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja glabāšanā tiks nodots 2011. gada Ķīnas pilsētas Harbinas lielākā ledus un sniega festivāla uzvarētāju – Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes „Kultūra” vadītāja Mintauta Buškevica un tēlnieka Kārļa Īles – iegūtais 1. vietas kauss, informē Jelgavas portāls. 

Daugavpils muzejā tiks atklāta gobelēnu izstāde "Mīti, leģendas, noslēpumi" 22.01.2013

Tatjanas dienā, 25.janvārī, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks gobelēnu izstādes „Mīti, leģendas, noslēpumi” atklāšana. Izstāde būs apskatāma bijušajā M.Rotko izstāžu zālē.

Zādzību Roterdamas muzejā saista ar kokaīna kontrabandu 26.10.2012

Muzeju drošības konsultants Toms Kremerss paudis uzskatu, ka zādzībai no Roterdamas muzeja ir kāda saistība ar Beļģijā aizturētu banānu kravu, kurā bijis paslēpts kokaīns. Šo informāciju Kremerss ieguvis no kāda augstu stāvoša policijas pārstāvja, vēsta ārvalstu mediji.

Indijā no muzeja nozagti eksponāti 100 miljonu dolāru vērtībā 17.10.2012

Trešdien no muzeja Rīvas pilsētā Indijas štatā Madhja Pradēšā nozagti eksponāti 100 miljonu dolāru (53 miljoni latu) vērtībā, atsaucoties uz Indijas medijiem, vēsta aģentūra ”Itar-Tass”.

No muzeja Roterdamā nozagtas vairākas vērtīgas gleznas 16.10.2012

Nīderlanē, no Roterdamas mākslas muzeja ”Kunsthall”, otrdien, 16. oktobrī nozagti vairāki vērtīgi mākslas darbi, raksta ārvalstu prese.

Zviedrijā atklās grupas ABBA muzeju 04.10.2012

Nākamā gada pavasarī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā tiks atklāts leģendārās popmūzikas grupas ABBA muzejs,vēsta Associated Press.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā par 800 latiem tiks modernizēta glabātuve 03.08.2012

Tiek uzskatīts, ka bez pagātnes nav nākotnes, bet vēsturiskās atmiņas galvenie glabātāji ir muzeji, bibliotēkas un arhīvi.

Daugavpils muzejā tika atklāta Pirmā pasaules kara laika mediķiem veltīta izstāde 22.06.2012

Viena no cēlākajām, humānākajām un nepieciešamākajām profesijām pasaulē ir ārsta profesija. Viņš uzņemas atbildību par cita cilvēka dzīvību – atvieglo ciešanas un glābj no nāves. Kara laikā šī profesija kļūst vēl bīstamāka, jo nākas glābt cilvēku dzīvības kara apstākļos.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs necieš no apmeklētāju trūkuma 31.05.2012

Katras pilsētas tūrisma maršrutā tiek iekļauts vietējā muzeja apmeklējums. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejam ir ar ko lepoties, jo izņemot pastāvīgas ekspozīcijas, ir daudz jaunu izstāžu, dažādu ekskursiju un citu pasākumu.

Par pilsētas muzeja draugiem kļuva nopelniem bagātais treneris, pazīstamais mākslinieks un pamatskola 18.05.2012

Šodien Daugavpils muzeja darbinieki, tāpat kā viņu kolēģi visā pasaulē, svin savus profesionālos svētkus. Sājā sakarā pilsētas Novadpētniecības un mākslas muzejs izvēlējās sev jaunus draugus pasākuma «Muzeja draugs» ietvaros. 

Daugavpils muzejā atklās varžu izstādi no pazīstamas juristes privātkolekcijas 03.04.2012

Šī gada februārī, Daugavpils mērs Žanna Kulakova izrādīja pilsētniekiem savu kolekciju ar nosaukumu “Senlietas”. Visi Daugavpils novada mākslas muzeja apmeklētāji varēja redzēt, ne tikai vecus patvārus, viens no kuriem varētu būt pat piederējis slavenā krievu rakstnieka Kuprina ģimenei, bet arī dažādu izmēru gludekļus un vecas pudeles.