Bangladešas sagruvušās ēkas upuru skaits pārsniedz 700

foto: vbulahtin.livejournal.com
foto: vbulahtin.livejournal.com

24. aprīlī netālu no Bangladešas galvaspilsētas Dakas sagruvušajā daudzstāvu ēkā bojāgājušo skaits pārsniedzis 700, atsaucoties uz amatpersonām, vēsta raidsabiedrība BBC. Tomēr daudzi cilvēki joprojām nav atrasti un otrdien turpinās meklēšanas darbi gruvešu kaudzē.

Jau vēstīts, ka Astoņus stāvus augstā ēka netālu no Bangladešas galvaspilsētas Dakas, kurā atradās šūšanas fabrikas, veikali un banka, sagruva 24. aprīlī.

Celtnē atradās aptuveni 3000 cilvēku, pārsvarā sievietes. 2473 cilvēki ir izglābti, norāda amatpersonas.

Saistībā ar traģēdiju policija ir arestējusi deviņas personas - četru fabriku īpašniekus, divus inženierus, ēkas īpašnieku un viņa tēvu, kā arī inženieri, kurš dienu pirms traģēdija izsaukts pārbaudīt ēku, kad tajā parādījušās plaisas.

Rītā, kad notika traģēdija, ēkā ieradās tūkstošiem šūšanas fabriku darbinieku, lai gan policija brīdināja ēkā cilvēkus neielaist iepriekšējā dienā parādījušos plaisu un svārstību dēļ. Savu darbu pēc brīdinājumiem pārtrauca ēkā izvietotā banka un veikali.

Astoņus stāvus augstā celtne, no kuras neskarts palicis tikai pirmais stāvs, bez atbilstošām atļaujām izcelta purvainā vietā, paziņoja amatpersonas.

Neskaitot 2001. gada septembra teroristu uzbrukumu Pasaules Tirdzniecības centra ēkām Ņujorkā, mūsdienās nāvējošākā celtnes sabrukšana līdz šim bija "Sampoong" universālveikala sagrūšana Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā 1995. gadā, kad bojā gāja 502 cilvēki, norāda BBC.

Daudzstāvu ēku sagrūšana Bangladešā nav retums, jo bieži tās celtas pārkāpjot būvniecības noteikumus, norāda BBC.

Apģērbu ražošanas uzņēmumi Bangladešā jau iepriekš ir piedzīvojuši traģēdijas. Pagājušā gada novembrī kādā ugunsgrēkā apģērbu ražotnē Dakā gāja bojā vismaz 110 cilvēki, izraisot sabiedrības sašutumu par zemo drošības līmeni industrijā.

Bangladešā ir viena no pasaulē lielākajām apģērbu ražošanas industrijām, kas nodrošina ar precēm lielus Rietumu tirgotājus, kuri nopelna uz lētā darbaspēka rēķina, uzsver BBC.


Темы: , , , , ,
Написать комментарий