Sab

А. Элксниньш: SAB - это современный КГБ 6 15.08.2014

После того как Бюро по защите Сатверсме (SAB) подписало решение о непредоставлении Министру охраны среды и регионального развития Роману Наудиньшу («Национальное объединение») доступа к гостайне, оно стало символом тоталитарной власти в Латвии, считает депутат Сейма Андрей Элксниньш.

SAB neatklāj, vai Naudiņš saņems pielaidi valsts noslēpumam 14.08.2014

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) ir pieņēmis lēmumu jautājumā par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Romāna Naudiņa (VL-TB/LNNK) atbilstību pielaidei valsts noslēpumam, ziņo LETA.

Uz SAB neviens nekādu politisko spiedienu neizdara, uzsver Maizītis 11.06.2014

Neviens nekādu politisko spiedienu uz Satversmes un aizsardzības biroja (SAB) lēmumiem nav izdarījis un neizdara, trešdien LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja biroja vadītājs Jānis Maizītis.

LNT un TV3 aiziešana no bezmaksas apraides satrauc arī SAB un AM 08.10.2013

Par mediju vidi atbildīgās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātus satraukusi vēsts par MTG grupas komerctelevīzijas kanālu – TV3 un LNT – aiziešanu no bezmaksas apraides, tomēr komisijai pagaidām nav izdevies atrast risinājumu šai situācijai.

Draud nepieļaut Strīķes pāriešanu darbā uz SAB 28.06.2013

Par KNAB iekšējā konflikta iespējamajiem noregulējumiem sprieduši arī Saeimas deputāti. Viens no viedokļiem – KNAB direktora vietnieces Jutas Strīķes un viņas domubiedru pāriešana darbā uz citu tiesībsargājošo iestādi nav pieļaujama.

Prezidents zondējis augsni Maizītim 13.03.2013

Pirms oficiālas Jāņa Maizīša izvirzīšanas Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora amatam, Valsts prezidents Andris Bērziņš Saeimā zondējis viedokļus un secinājis, ka tas atbalsts ir pārliecinošs.

SAB: Gapoņenko grāmatas prezentāciju Maskavā organizēja Krievijas Ārējās izlūkošanas virsnieks 06.03.2013

Vakar, 5.martā Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš iepazīstināja valdību ar ziņojumu par Satversmes aizsardzības biroja darbību 2012.gadā un saskaņoja biroja darba virzienus 2013.gadam.

SAB: Krievijas institūcijas aģitējušas par Latgales atšķelšanu no Latvijas 06.03.2013

Vairākas Krievijas institūcijas pērn centušās aktīvi veicināt sabiedrībā diskusijas par Latgales atšķiršanu no pārējās Latvijas, kā arī noskaņot sabiedrību pret dalību Visaginas AES projektā, liecina Satversmes aizsardzības biroja (SAB) publiskotais 2012.gada pārskats.

Kavējas SAB direktora kandidāta izraudzīšana 19.02.2013

Lai gan Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Kažociņš jau pērnā gada rudenī paziņoja, ka skaidrībai par viņa pēcteci jābūt ne vēlāk par šā gada 2. februāri, Valsts prezidenta vadītā Nacionālā drošības padome (NDP) joprojām nav spējusi panākt kopsaucēju par kādu no iespējamajiem šā amata kandidātiem.

Kažociņš: prezidenta Bērziņa izteikumi par Latvijas un ārzemju latviešiem – vecmodīgi 26.09.2012

Laikā, kad Saeimā runā par dubultpilsonību un par mēģinājumiem atgūt peļņā uz ārzemēm aizbraukušos tautiešus, runāt par "īstiem un neīstiem latviešiem vai Latvijas un nelatvijas latviešiem – tas izklausās mazliet vecmodīgi", intervijā laikrakstam "Diena" pauž Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors Jānis Kažociņš, komentējot Valsts prezidenta Andra Bērziņa sacīto, ka SAB vadītāja amatā vēlētos redzēt Latvijas latvieti.

Bērziņš: SAB vadītājam jābūt Latvijas latvietim 19.09.2012

Nākamajam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājam ir jābūt Latvijas latvietim, jo viņam ir ļoti precīzi jāpārzina situācija Latvijā, trešdien kopīgajā preses konferencē ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Premjers: jāizvairās no politizēta SAB priekšnieka kandidāta; tam jānāk no specdienestu vidus 19.09.2012

Meklējot jauno Satversmes aizsardzības biroja (SAB) priekšnieku, vajadzētu izvairīties no politizēta kandidāta, trešdien LNT raidījumā 900 sekundes sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Laikraksts: SAB šefa amatam varētu virzīt Maizīti; koalīcijā nav 100% atbalsta 18.09.2012

Tuvojoties Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāja Jāņa Kažociņa pilnvaru termiņa beigām, viens no iespējamajiem kandidātiem uz šo amatu esot bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis, taču ne visi koalīcijas biedri to atbalsta, otrdien vēsta laikraksts "Neatkarīga".

Pabriks SAB vadītāja amatā vēlas redzēt par valsti domājošu cilvēku 14.09.2012

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāja amatā jābūt profesionālim, kurš visupirms domā par valsti, turpinot tieslietu ministra Jāņa Bordāna (NA) aizsākto diskusiju, piektdien LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Nacionālās drošības padomes (NDP) loceklis un aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

Āboltiņa pārsteigta par Bordāna ideju SAB vadību uzticēt politiķim; birojs jāvada specdienestu profesionālim 13.09.2012

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) ir pārsteigta par tieslietu ministra Jāņa Bordāna (NA) uzskatu, ka Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadību varētu uzticēt cilvēkam ar politisku pieredzi, un uzskata, ka biroja vadība jāuzņemas specdienestu jomas profesionālim.

Kažociņš savā vietā SAB vēlas redzēt politiski neitrālu personu 13.09.2012

Nākamajam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājam jābūt politiski neitrālam, drīzāk ar diplomāta nevis politiķa pieredzi, portālam "Delfi" komentējot tieslietu ministra Jāņa Bordāna izteikumus par jaunā vadītāja nākšanu no politiskas vides, norāda SAB vadītājs Jānis Kažociņš.

Bordāns: SAB direktoram nebūtu jānāk no specdienestu vides 12.09.2012

Jaunajam Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktoram nebūtu jānāk no specdienestu vides, bet gan jābūt ar politisku skatījumu, trešdien Latvijas Radio sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK).

Elksniņam atteikta pielaide darbam ar valsts noslēpumu 06.06.2012

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) nolēmis Saeimas deputātam Andrejam Elksniņam (SC) atteikt pielaidi darbam ar valsts noslēpumu, portālam "Delfi" apstiprināja Elksniņš.

Krievija noliedz, ka tai būtu slēpti mērķi Latvijā 10.04.2012

Krievijas vēstniecība noliedz, ka Krievijai būtu kādi slepeni mērķi Latvijā, teikts šodien izplatītajā paziņojumā.