D.Pavļuts piedalīsies ES Konkurētspējas ministru padomē

foto: delfi.lv
foto: delfi.lv

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts šonedēļ, 19. un 20.februārī, piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Konkurētspējas ministru padomē, kurā diskutēs par Eiropas Komisijas paziņojumu„Rīcības plāns uzņēmējdarbības jomā 2020.gadam - Uzņēmējdarbības gara atdzīvināšana Eiropā”, kā arī par ES Vienotā tirgus jautājumiem „Eiropa 2020” stratēģijas kontekstā, informē Ekonomikas ministrijas portāls. 

Ekonomikas ministrs D.Pavļuts padomē paudīs atbalstu inciatīvai stiprināt uzņēmējdarbības prasmju apguvi jauniešu izglītības sistēmā, tādējādi sekmējot jauniešu iesaisti un darbību uzņēmējdarbības jomā. Atbalstāma būtu praktiskas pieredzes nodošanas sekmēšana skolēniem un studentiem, veidojot jauniešiem priekšstatu par uzņēmējdarbības ieguldījumu valsts tautsaimniecības attīstībā. Latvijas skatījumā ir jāveicina jaunās uzņēmēju paaudzes veidošanās, radot jauniešos interesi par uzņēmējdarbību un veidojot motivējošu vidi veidot jaunus inovatīvus uzņēmumus.

Tāpat ekonomikas ministrs aizstāvēs Latvijas pozīciju, ka ES un dalībvalstu līmenī ir jāatbalsta iniciatīvas, kas vērstas uz rūpniecības uzņēmumu sadarbības attīstīšanu, piemēram, atbalstot klasteru un sadarbības tīklu veidošanos. Tas sekmētu mazo un vidējo uzņēmumu potenciālu iekļūt jaunos tirgos un attīstīt tehnoloģijas. Tāpat Latvija uzsver, ka ir svarīgi nodrošināt piekļuvi finanansējumam, īpaši mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Finansējums ir būtisks gan pētniecisko izstrādņu komercializēšanai un jaunu tehnoloģiju ieviešanai, gan ES rūpniecības bāzes modernizācijai un jaunu darba vietu radīšanai. Latvija uzskata,ka kopējās ES rūpniecības attīstībai un konkurētspējai ir svarīga tirgus turpmāka attīstība un iekšējos šķēršļu mazināšana, ES ir jāīsteno gudra un mērķtiecīga tirdzniecības politika, kas nodrošinātu taisnīgus starptautiskās tirdzniecības nosacījumus ES precēm un pakapojumiem eksporta tirgos.

Attiecībā uz ES Vienotā tirgus pārvaldības uzlabošanu Latvijai ir svarīgi, ka tiek noteikti konkrēti īstenošanas pasākumi ar stingriem ieviešanas termiņiem, piemēram, e-pārvaldes uzlabošanas pasākumi, kas nodrošinātu biznesa dibināšanai draudzīgāku vidi, paaugstinātu administrācijas efektivitāti un kapacitāti, gan arī attiecīgi uzlabotu ES tiesību aktu transponēšanas un ieviešanas kvalitāti. Turklāt Latvijas skatījumā, lai nodrošinātu kvalitatīvu ES tiesību aktu izstrādi jau sākuma posmā, ir svarīgi veidot visaptverošas konsultācijas, diskusijas un forumus ar visām ieinteresētajām pusēm pirms konkrētā ES tiesību akta izstrādes.


Написать комментарий