Rīgas pilsētas būvvalde saskatījusi iespējamu drošības apdraudējumu 18 Rimi un 13 Maxima veikalos

foto: lat.gorod.lv
foto: lat.gorod.lv

Pēdējo nedēļu laikā, veicot sabiedriski nozīmīgu ēku vizuālu apsekojumu, Rīgas pilsētas būvvalde konstatējusi dažāda izmēra un konfigurācijas plaisas 31 jau strādājošā lielveikalā - 18 "Rimi" lielveikalos, bet 13 - "Maxima" lielveikalos, trešdien preses konferencē sacīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Kopumā pēdējo nedaudz vairāk kā divu nedēļu laikā Rīgas pilsētas būvvaldes inspektori veikuši nedaudz vairāk kā 200 sabiedriski nozīmīgu objektu apskati - gan būvniecības stadijā esošu, gan ekspluatācijā jau nodotu.

Tostarp ir apsekoti vairāk nekā 100 "Rimi", "Supernetto", "Maxima" lielveikali, no tiem 31 objektā atklātas "zināmas problēmas" ar ēku tehnisko stāvokli.

Pagājušajā nedēļā būvvalde paziņoja par divu lielveikalu konstrukciju iespējamu nedrošību. Šie "Rimi" un "Maxima" veikali uz laiku tika slēgti, bet pēc tam ēku īpašnieki paziņoja, ka tās ir drošas, un veikalu darbība tika atjaunota.

"Būvvalde ēku īpašniekiem uzdevusi nekavējoties sertificētiem speciālistiem uzticēt veikt ēku tehnisko apsekojumu, novērtēt radušos plaisu cēloņus, kādi ir iespējamie riski un apdraudējums, un izlemt, kāda būs tālākā rīcība. Tikai un vienīgi īpašnieku ziņā ir tas, vai tiks turpināta šo ēku ekspluatācija, jo pašvaldības būvvaldei nav tiesību likt apturēt šo ēku ekspluatāciju, pat tad, ja ir bažas par to drošību," apgalvoja Vircavs.

Rīgas pilsētas būvvalde ir apsekojusi arī būvniecības stadijā esošus 14 būvfirmas SIA "Re&Re" būvētos objektus, kā arī visus 48 objektus, kuriem būvatļauja izsniegta 2013.gadā un kuri patlaban ir dažādās būvniecības stadijās. Tāpat no 61 objekta, kuriem būvatļauja izsniegta 2012.gadā, būvvalde ir apsekojusi 43 objektus.

No kopumā 105 būvniecības stadijā esošajiem objektiem aptuveni 50% gadījumu viss ir bijis kārtībā, bet 43 gadījumos konstatēta neatbilstība dokumentācijā - autoruzraudzības žurnālos vai būvuzraudzības žurnālos, kuri vai nu neatradās objektos, vai arī tajos nebija veikti visi nepieciešamie ieraksti.

"Nepilnības dokumentācijā ir ļoti izplatīta parādība. Būvvaldei ir tikai iespēja konstatēt šo faktu, jo likumā par šādu pārkāpumu nav paredzētas nekādas soda sankcijas, un parasti tas tiek traktēts kā lieka birokrātiska prasība," apgalvoja Vircavs.

Tāpat no apsekotajiem 105 būvniecības stadijā esošajiem objektiem septiņos gadījumos ir konstatēta patvaļīga būvniecība. Tās ir atkāpes no sākotnējā būvprojekta, pamatā - atkāpes no sākotnēji paredzētā ēkas ārējā veidola.


Написать комментарий