Embargo

Krievijas šefpavāriem embargo apstākļos radoša pieeja ēdienu pagatavošanā 17.09.2014

Tā kā Krievija aizliegusi izmantot produktus no Rietumiem, valsts šefpavāriem nākas meklēt radošu pieeju ēdienu pagatavošanā, vēsta "The Independent".

Krievija no importa aizlieguma saraksta izslēdz dažus produktus 1 21.08.2014

Krievija no lauksaimniecības preču importa aizlieguma saraksta izslēgusi vairākus produktus, liecina Krievijas valdības rīkojums, ziņo LETA.

Krievija tirdzniecības embargo sarakstā vēlas iekļaut arī šprotes 16.08.2014

Krievijas veterinārās un pārtikas uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” rosinājis valsts Zemkopības ministrijai noteikt arī zivju konservu un pārstrādāto zivju produktu importa aizliegumu no Eiropas Savienības (ES), ASV, Norvēģijas un Kanādas, vēsta Krievijas ziņu portāls „Gazeta.ru.”

Brisele sola palīdzēt embargo skartajiem dārzeņu ražotājiem 15.08.2014

Briselē notikušas vairākas ārkārtas sanāksmes, pēc kurām Eiropas Komisija solījusi palīdzēt dārzeņu ražotājiem, kurus skar Krievijas noteiktais pārtikas importa aizliegums.

Ko, tad, īsti Krievija aizliegs ievest no Eiropas? 14.08.2014

Atbildot uz Eiropas Savienības sankcijām, Krievija uz gadu noteikusi embargo daudziem pārtikas produktiem, ko turpmāk nedrīkstēs ievest.

Eiropas Parlamentā apspriedīs pretdarbību Krievijas sankcijām 14.08.2014

Eiropas Parlamenta (EP) Lauksaimniecības komitejā 2. septembrī par padarīto Eiropas zemnieku aizsardzībai pret Krievijas sankcijām ziņos ES Lauksaimniecības komisārs Dačians Čološs, portālu „Delfi” informēja EP deputāte Sandra Kalniete (V).

Sankciju sekas: Food Union samazina cenas piena produktiem 13.08.2014

Saistībā ar Krievijas noteikto piena produktu eksporta embargo vadošais piena pārstrādes uzņēmums "Food Union" līdz pat 30% samazinās cenas visai piena produkcijai Latvijā ar mērķi palielināt piena produkcijas noietu un atbalstīt Latvijas zemniekus, ziņo "Nozare.lv".

Sankciju skartajiem Latvijas uzņēmumiem piešķirs nodokļu brīvdienas un 5 miljonus eiro 13.08.2014

Valdība otrdien lēma Krievijas sankciju skartajiem Latvijas uzņēmumiem piešķirt nodokļu brīvdienas, kā arī eksporta tirgu apgūšanai piešķirt papildu piecus miljonus eiro, pēc valdības sēdes atzina ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP), ziņo LETA.

Baltkrievija un Kazahstāna atsakās atbalstīt importa aizliegumu 12.08.2014

Baltkrievija un Kazahstāna atteikušās atbalstīt Krievijas noteikto Eiropas Savienības (ES) importa aizliegumu, ziņo LETA-NEWSRU.COM/UKRAINSKA PRAVDA.

Krievijas embargo dēļ piešķirtās "nodokļu brīvdienas" Latvijai "izmaksās" ap 3 miljoniem eiro 12.08.2014

Krievijas pagājušajā nedēļā noteiktā embargo dēļ Latvijas pārtikas nozares uzņēmumiem, kurus šīs sankcijas skar, varētu tikt noteiktas tā dēvētās "nodokļu brīvdienas".

Pustukši veikalu plaukti un pārtikas ierobežojumi – Maskava pēc Putina sankcijām 12.08.2014

Pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina lēmuma ieviest iespaidīgu tirdzniecības embargo Rietumvalstu importam un eksportam, Maskavā atsevišķu veikalu plaukti jau kļuvuši krietni vien tukšāki, vēsta Rietumu un Ukrainas mediji.

Kā Krievija sevi pabaros? 11.08.2014

Nosakot embargo pārtikas importam, Krievija savā ziņā izpildvaras līmenī apstiprinājusi ierobežojumus, kurus ārvalstu pārtikas produktiem regulāri nosaka ierēdņi kaimiņvalsts veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienestā.

Sankciju sekas: Piensaimnieki ceļ trauksmi, baidoties no bankrotiem 11.08.2014

Saistībā ar Krievijas noteikto importa aizliegumu sākusi veidoties piena pārprodukcija, strauji krīt piena iepirkuma cena, kā arī pēdējās dienās tiek lauzti iepirkuma līgumi Lietuvā, līdz ar to atbalsts no valdības būtu jāsaņem ne tikai konkrētiem pārstrādes uzņēmumiem, bet arī problēmā iesaistītajiem piensaimniekiem, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina apjautātie eksperti.

Ņemot vērā "kritisko situāciju ES", prasa samazināt PVN pārtikai 11.08.2014

Ņemot vērā kritisko situāciju Eiropas Savienībā (ES) saistībā ar Krievijas noteikto embargo lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) prasa samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) pārtikai.

Sankciju ietekme: Latvijai jau ir pieredze ar palīdzības sniegšanu uzņēmējiem, norāda Dombrovskis 11.08.2014

Valdības sniegti palīdzības mehānismi uzņēmējiem jau ir zināmi no finanšu krīzes laikiem, pirmdien intervijā LNT norādīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, ekspremjers Valdis Dombrovskis (V).

Urbanovičs: Valdības dēļ Latvija ir kā Krievijas sodīšanas pirmrindnieki 1 11.08.2014

Ir jācer, ka Krievijas ieviesto sankciju sekas pret Eiropas Savienību (ES) nebūs pārāk jūtamas Latvijā.

Lietuvas notikumu dienasgrāmata. Protests pret Krieviju, lietuvieši pārņem NATO misiju 11.08.2014

Pēc tam, kad Kremlis 7.augustā paziņoja par importa embargo vairumam pārtikas preču no Eiropas un citām Rietumvalstīm, pie Krievijas vēstniecības Viļņā sarīkota protesta akcija, kuras laikā protestētāji ēda poļu ābolus.

Krievijas embargo dēļ cieš arī Maskavas zoodārza dzīvnieki 09.08.2014

No Krievijas noteiktā pārtikas produktu embargo pirmie cietuši izvēlīgie Maskavas zoodārza iemītnieki, kam tagad jāatsakās no iecienītajiem Nīderlandes dārzeņiem un poļu āboliem, ziņo LETA-AFP.

Pie sankcijām Krievija pieradīs, norāda "Bussiness week" redaktore 1 09.08.2014

Sankcijas ir kā ziemas pirmais sniegs, kas it kā negaidīti uzkritis uz galvas. Taču patiesībā visi zināja, ka agri vai vēlu tas notiks.

Krievijas sankcijas: cietēju lomā nonāk arī Maskavas zoodārza lāči 09.08.2014

Krievijas noteiktā pārtikas importa embargo pirmie upuri izrādījušies Maskavas zoodārza lāči, kuriem poļu āboli un holandiešu dārzeņi līdz šim ir bijuši būtiska ēdienkartes sastāvdaļa, ziņo AFP.

'Rižskij dvorik': Nav citu iespēju, kā palikt Krievijas tirgū 08.08.2014

Latvijas pārtikas ražotājiem būs ļoti grūti iekļūt pārsātinātajā Eiropas Savienības (ES) tirgū, kā arī nav vērts rēķināties ar būtisku valsts atbalstu, līdz ar to vienīgā iespēja ir palikt Krievijas tirgū, mēģinot pielāgoties sarežģītajai situācijai, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" atzina uzņēmēju kluba "Rīgas marka" valdes loceklis un projekta "Rižskij dvorik" Krievijā attīstītājs Normunds Štāls.

Austrālija gatavojas pastiprināt sankcijas pret Krieviju 08.08.2014

Austrālija gatavojas pastiprināt sankcijas pret Krieviju, piektdien paziņojis Austrālijas premjerministrs Tonijs Ebots, brīdinot Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu neievest karavīrus Ukrainā.

Latvijas piena nozarei klāsies grūti, bet bojā tā neaizies 08.08.2014

Par Latvijas piena nozares bojāeju runāt nav pamata, bet skaidrs, ka to piemeklēs "grūti laiki", šovakar telefonintervijās Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Latvijas uzņēmējs: Mūs sagaida masveida bankroti, valdībai jārīkojas! 07.08.2014

Krievijas noteiktais importa aizliegums, kas varētu skart arī Eiropas Savienībā (ES) ražotos zivju konservus, Latvijas ražotājiem nozīmētu masveida bankrotu, savukārt valdībai nekavējoties būtu jāveido darba grupa, kas ražotājiem palīdzētu meklēt izeju no sarežģītās situācijas un saglabāt nodokļu pienesumu un darbavietas, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja zivju konservu ražotāja AS "Brīvais vilnis" valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris.

Grībauskaite: Krievijas reakcija pārkāpj visus starptautiskos pienākumus 5 07.08.2014

Krievijas reakcija uz Rietumu ekonomiskajām sankcijām bija gaidāma, bet tā visvairāk ietekmēs pašas Krievijas iedzīvotājus, uzskata Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Krievijā veikalu plaukti tukši nepaliks un valsts ceļos nekritīs, paziņo Vešņakovs 1 07.08.2014

Krievija nav ierosinājusi produktu importa aizliegumu valsts teritorijā. To izprovocējusi Eiropas Savienība, kas pakļāvusies Amerikas Savienoto Valstu spiedienam, radio "Baltkom" paziņojis Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Krievija nosaka pilnīgu embargo daudziem ES un ASV pārtikas precēm (SARAKSTS) 2 07.08.2014

Krievija noteikusi "pilnīgu embargo" lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības (ES), ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu, ziņo LETA-AFP/ITAR-TASS/INTERFAX.

Francija un Lielbritānija varētu apbruņot Sīrijas opozīciju, pārkāpjot embargo 14.03.2013

Francija un Lielbritānija apsvērs iespēju apbruņot Sīrijas opozīcijas kaujiniekus, pat tad, ja tas nozīmētu Eiropas Savienības (ES) noteiktā ieroču embargo pārkāpšanu, paziņoja Francijas Ārlietu ministrs Lorāns Fabisuss. Par to vēsta raidsabiedrība BBC.

Horvātija pievienojas ES Irānas naftas embargo 23.03.2012

Horvātija paziņojusi par lēmumu atbalstīt Eiropas Savienību (ES) un ieviests Irānas naftas iepirkuma aizliegumu, atsaucoties uz Horvātijas masu medijiem, vēsta aģentūra “Itar – Tass”.