Sabiedrība

Daugavpils skolēni ar īpašām vajadzībām izpētīja Latvijas dabas bagatības 27.11.2014

No 27. līdz 31. oktobrim Daugavpils jauniešu neformālās izglītības centrā, norisinājās bērnu nometne, kuru organizēja biedrība “FREE” bērniem ar invaliditāti no 9. līdz 16.gadiem. 

Rīgas mērs precēsies trešo reizi 2 19.11.2014

Rīgas mērs Nils Ušakovs jau šonedēļ trešo reizi iestūrēs laulības ostā – viņš grasās apprecēt savu biroja vadītāju Ivetu Strautiņu, kura gan līdz šim bija noliegusi, ka abus saista romantiskas attiecības.

Latvijā 16% ģimeņu joprojām lieto sauso tualeti 19.11.2014

Pēc ANO iniciatīvas 19.novembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Tualetes diena (World Toilet Day), kuras mērķis ir pievērst uzmanību cilvēku antisanitārajiem dzīves apstākļiem pasaulē. Saskaņā ar Centrālās Statistikas biroja (CSP) datiem, aptuveni 16% no visām Latvijas mājsaimniecībām lieto sausās tualetes jeb tualetes bez ūdens novada.

Rēzeknē atklāta vērienīga Latvijas naudas dizaina izstāde 19.11.2014

18. novembrī Latgales vēstniecībā GORS tika atklāta unikāla multimediāla izstāde “Naudas dizains. PIN kods”, kurā līdz pat 2015. gada 15. februārim varēs iepazīt vairāk nekā 20 gados paveikto lata banknošu, monētu un tagad arī Latvijas eiro monētu dizaina veidošanā.

Jaunzeme Briselē vadīs darba grupu par dzimumu atšķirībām pensijās 1 19.11.2014

Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāre Ieva Jaunzeme ceturtdien, 20.novembrī, Briselē ikgadējā Nabadzības Platformas konventa ietvaros vadīs darba grupu par dzimumu atšķirībām pensijās, portāls „Delfi” uzzināja LM.

Aptauja: 18.novembrī jāgodina Pauls, Ušakovs un Lembergs 1 19.11.2014

Latvijas Republikas proklamēšanas svētkos 18.novembrī Latvijas iedzīvotāji visbiežāk vēlētos godināt komponistu Raimondu Paulu, Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (SC), bijušo Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, Ventspils domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu un bijušo premjeru, eirokomisāru Valdi Dombrovski, liecina "DNB Latvijas barometra” pētījums.

Latviju apmeklē skandalozā ASV valsts sekretāra vietniece Nulanda 3 19.11.2014

Trešdien, 19.novembrī, oficiālā vizītē Rīgā ieradīsies un līdz 20.novembrim uzturēsies skandalozā ASV valsts sekretāra vietniece Eiropas un Eirāzijas lietās Viktorija Nulanda, portālu "Delfi" informēja ASV vēstniecībā Latvijā.

Eiropas nauda tiek ieguldīta doktorātu attīstībai 24.10.2014

2014. gada noslēdzās projekta „Sabiedrības ar ierobežotu atbildību  „Čiekuru doktorāts” medicīnas aprīkojuma modernizācija” 3DP/3.1.5.1.1/10/APIA/VEC/033 realizācija Daugavpilī. Projekts tiek realizēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) apakšaktivitātes "Ģimenes ārstu tīkla attīstība" īstenošanas ietvaros.

“Heyday”: Tagad Daugavpilī divreiz vairāk jauniešu zina, kā pelnīt ar radošumu 17.10.2014

Karjeras nedēļas ietvaros 15. oktobrī Daugavpilī notika pasākums “Heydey”, kuru organizēja aktīvie mūsu pilsētas biedrības “D-Juno” jaunieši.

Visā Latvijā gaidāms stiprs lietus 22.09.2014

Šonedēļ atvasara Latvijā beigsies un būs jaušama rudens klātbūtne, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

PMLP sāk izsniegt vēlētāja apliecības 22.09.2014

No pirmdienas, 22.septembra, līdz 3.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 12.Saeimas vēlēšanās.

Google Latvijā ir vismīlētākais zīmols 19.09.2014

Latvijas mīlētāko zīmolu saraksta pirmajā vietā ir zīmols "Google", ceturtdien paziņots aģentūras "DDB Latvija" sadarbībā ar pētījumu kompāniju "GfK Custom Research Baltic", "PHD Latvija" un žurnālu "Kapitāls" veidotā "Mīlētāko zīmolu topa" apbalvošanas ceremonijā.

Atvieglos pirmā mājokļa iegādes iespēju ģimenēm ar bērniem 18.09.2014

Saeima galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēmusi Patērētāju tiesību aizsardzības likuma grozījumus, lai atvieglotu pirmā mājokļa iegādes iespēju ģimenēm ar bērniem. Likums grozīts, lai īstenotu valsts atbalsta programmu pirmā mājokļa iegādei.

Pols Goubls: Maskava gatavo augsni Ukrainas scenārijam Baltijas valstīs 1 17.09.2014

Krievijas valdība gatavo augsni Ukrainas scenārija realizācijai Baltijas valstīs, izplatot paziņojumus, ka Latvijā, Lietuvā un Igaunijā slikti apietas ar krieviem un ka Maskava ir spiesta šajos apstākļos aizsargāt šos "krievu pasaules" pārstāvjus, brīdina pazīstamais amerikāņu analītiķis un eksperts bijušās PSRS lietās Pols Goubls.

Straujuma par 'Citadeles' pārdošanu: tas ir labākais darījums no visiem iespējamiem 17.09.2014

"Tas ir labākais darījums no visiem iespējamiem," trešdien LNT raidījumā par valdības otrdien pieņemto lēmumu pārdot banku "Citadele" ASV fondam "Ripplewood Holdings" sacīja premjere Laimdota Straujuma ( V).

Cirka šovs uz ūdens “Aqua Show Smile” 04.09.2014

No 06.septembrī līdz 10.septembrim īpaši izveidotā arēnā, Laukumā pie Hipermarketa “RIMI” un Olimpiska centra, pirmo reizi Latvijā notiks vērienīgs cirka šovs uz ūdens ar jaunu un aizraujošu programmu visai ģimenei “Aqua Show Smile”, informēja portālu "Gorod.lv” pasākuma organizatori.

Labs darbs padarīts! 28.08.2014

2013. gada augustā tika saņemts apstiprinājums projektam „Psihosociālā atbalsta un palīdzības sniegšana Daugavpils un Daugavpils novada skolotājiem, sociālajiem darbiniekiem un ģimenēm ar bērniem” (līguma Nr. 2012.EEZ/PP/1/MIC/098/016).

Krievija palaidīs 300 000 virtuālās kodolraķetes 3 21.08.2014

Krievijas armija veiks mācības, kuru laikā tiks pārbaudīta kodoltrieciena seku izvērtēšanas sistēma, kā arī notiks 300 000 virtuālo kodolraķešu palaišana, atsaucoties uz Aizsardzības ministrijas preses dienest, ziņo LETA.

Inficētās cūkas sāk dedzināt pārvietojamā krematorijā 2 21.08.2014

Daugavpils novada Lauceses pagastā iedarbināta iegādātā dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu sadedzināšanas iekārta, kurā tiek dedzinātas Āfrikas cūku mēra (ĀCM) dēļ likvidētās mājas cūkas un mežacūkas, ziņo LETA Aatsaucoties uz Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāvi Annu Joffi.

Sinoptiķi daugavpiliešiem sola siltu un saulainu laiku 18.08.2014

Jaunās darba nedēļas sākumā Daugavpilī gaidāms diezgan silts laiks, kaut gan arī relatīvi nepastāvīgs.

Idejas nedēļas nogalei: Tikšanās ar ministri, Višķu pagasta svētki un Maļinovas pagasta sporta svētki 16.08.2014

Neraugoties uz to, ka sinoptiķi daugavpiliešiem nedēļas nogalē sola mākoņainu un lietainu laiku, mājās palikt visi nevēlēsies.

Lasītāja vēstule: kas paglābs no smakām, kuras rodas zemnieku saimniecības darbības rezultātā? 16.08.2014

Portāla Gorod.lv redakcijā vērsās Vaikuļānu ciema (Līksnas pagasts) iedzīvotājs, kurš aprakstīja šādu situāciju:

Aglonas svētku svinētāji cītīgi ievērojuši PVD prasības un izmantojuši cūku mēra profilaksei saliktos paklājus 16.08.2014

Apmēram 70% Aglonas svētku apmeklētāju, pirms došanās mājup, izmantoja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) uzstādītos dezinfekcijas paklājiņus, kas novietoti pie izejām no bazilikas teritorijas un domāti, lai novērstu Latgalē uzliesmojušā Āfrikas cūku mēra tālāku izplatību, portāls "Delfi" uzzināja PVD.

Maxima pirmdien sāks sabrukušā lielveikala atlikušās daļas demontāžu 16.08.2014

Mazumtirdzniecības kompānija SIA "Maxima Latvija" pirmdien, 18.augustā, plāno sākt Zolitūdes traģēdijā sabrukušā veikala atlikušās ēkas virszemes daļas demontāžu, informēja "Maxima Latvija" pārstāvis Jānis Beseris.

Zvaigzne ABC veikalā pārdod grāmatu par seksu bērniem 15.08.2014

Grāmatas "Sekss iesācējiem" autore ir Jasmīna Petroviča, kura bērnus iepazīstina ar seksu un speciālo terminoloģiju šajā jomā.

Piketētāji pie ĀM pieprasa Rinkēviča atkāpšanos 15.08.2014

Piektdien ap pusdienlaiku Latvijas Krievu savienības (LKS) pārstāvja Jakova Plinera rīkotajā protesta akcijā pie Ārlietu ministrijas (ĀM) aptuveni 50 cilvēku pieprasīja ministra Edgara Rinkēviča (V) atkāpšanos no amata, ziņo LETA.

Jēkabpilī turpinās ielu un gājēju ietvju labiekārtošana 15.08.2014

14.augustā ir uzsākti gājēju ietvju remontdarbi Kena parkā. Pašlaik notiek esošā seguma  demontāža, ziņo Jēkabpils pašvaldības portāls.

Ludzas Mākslas skola izsludina audzēkņu uzņemšanu 15.08.2014

2014./2015.m.g. J.Soikāna Ludzas mākslas skola ar Ludzas novada pašvaldības atbalstu uzsāk īstenot profesionālās ievirzes izglītības programmu “Vizuāli plastiskā māksla” 30V 21100, ziņo Ludzas novada portāls.

Merkeles vizītes laikā Rīgā gaidāmi satiksmes ierobežojumi 15.08.2014

Latvijā pirmdien, 18.augustā, ieradīsies Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel), lai tiktos ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu.

Ludza uzņēma viesus no 5 valstīm 15.08.2014

Ludza nosvinēja savu 837. dzimšanas dienu „Ar sauli azotē”. Pilsētas svētku pasākumi norisinājās internacionālā mērogā, ziņo Ludzas novada portāls.

Kaujinieki no Ukrainas bēg uz Krimu 15.08.2014

Ukrainas Drošības dienests (UDD) publiskojis pārtvertu terorista un Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) darbinieka telefonsarunu, kas apliecina, ka Krievijas specdienesti cenšas uz Krimu izvest savus līdzstrādniekus, kuri darbojas nemiernieku grupējumos Ukrainā, ziņo LETA-UKRINFORM.

Ušakovs uzdod skolās un bērnudārzos izmantot vietējo pārtiku un atjaunot piena automātus 15.08.2014

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) piektdien devis vadības uzdevumu pašvaldības izglītības iestādēm par pasākumiem, kas veicami, lai bērnu ēdināšanā nodrošinātu prioritāti Latvijā ražotām pārtikas precēm, informē Rīgas domē.

Saeimas deputāts: Ažiotāža ap Daugavpils reģionālo slimnīcu ir tīra politika 15.08.2014

Pēc Saeimas deputāta Riharda Eigima domām situācija ap Daugavpils reģionālo slimnīcu tiek „uzpūsta” tīri politisku iemeslu dēļ.

A. Brokam paziņoja, ka uzlikt naudas sodu par nesmukiem zīmējumiem nedrīkst, bet viņš sašuta par ministrijas „patvaļību” 15.08.2014

Daugavpils domes 14. augusta sēdē deputāta Aivara Broka piezīmes un joki radīja ne tikai jautrību zālē, bet arī mēra atbildes piezīmes par to, ka ne visas piezīmes sēdes laikā ir īstā vietā.

Nigērijā izstrādāts preparāts Ebolas vīrusa ārstēšanai 15.08.2014

Nigērijā izstrādāts eksperimentāls preparāts Ebolas vīrusa ārstēšanai, paziņojusi Nigērijas Veselības ministre Onjebuči Čukvu, ziņo NIgērijas ziņu aģentūra NAN.

Vai cūku mēris ir plānota diversija pret Latviju? 15.08.2014

Laboratorija Spānijā apstiprinājusi, ka Āfrikas cūku mēra vīruss, kas atklāts paraugfermā Lietuvā, ir tas pats, kas jau izplatījies Krievijā, Baltkrievijā, Gruzijā un Ukrainā.

A. Matīss: negatīvās sankciju sekas jutīs visas valstis, kuras atrodas Krievijas tuvumā 1 15.08.2014

Latvijas satiksmes ministrs, kurš 14. augustā bija ieradies Daugavpilī pēc pilsētas mēra Jāņa Lāčplēša ielūguma, domā, ka negatīvās Eiropas Savienībai noteikto ekonomisko sankciju sekas vispirms jutīs valstis, kuras atrodas tiešā Krievijas tuvumā.

Ne visi deputāti saskata nepieciešamību atlikt lēmumu par totalizatoru atvēršanu Daugavpilī 15.08.2014

No Daugavpils domes 14. augusta deputātu sēdes dienas kārtības tika noņemti divi jautājumi par atļauju izsniegšanu totalizatoru atvēršanai pilsētā.

Daugavpils pašvaldība jaunajam Saules skolas vadītājam nav izvirzījusi tika augstas prasības kā Krievu liceja direktoram 15.08.2014

Portāla Gorod.lv lasītājiem jau zināms, ka 14. augustā pilsētas domes deputāti pieņēma lēmumu par Saules skolas direktores Ilonas Linartes–Ružas atbrīvošanu no amata.

Brīvdienās sinoptiķi sola daugavpiliešiem lietu un negaisu 15.08.2014

Bēdīgi apzināties, bet vasara nepielūdzami iet uz beigām. Karstās dienas jau ir aiz muguras, bet kopā ar tām peldēšanās un sauļošanās ūdenstilpņu krastos.

Jūrmalas mērs atklāj, kāpēc šogad neapmeklēja "Jauno vilni" 15.08.2014

Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS) šogad aktīvi sekoja konkursa "Jaunais vilnis" norisei pa televizoru, tomēr nevarēja apmeklēt pasākumu saspringtā darba grafika dēļ.

Kolumbijā atbalsta marihuānas legalizēšanu 15.08.2014

Kolumbijas prezidents Huans Manuels Santoss ceturtdien paudis atbalstu likumprojektam, kas paredz legalizēt marihuānas lietošanu medicīniskiem nolūkiem, ziņo LETA.

Daugavpils mērs vēl nav izlasījis ārstu atklāto vēstuli, bet ir gatavs apspriest problēmas 15.08.2014

Ceturtdien, 14. augustā no rīta Daugavpils masu mēdiji saņēma Daugavpils reģionālās slimnīcas atklāto vēstuli, kura adresēta domei.

Pirmo reizi festivālā „Artišoks” daugavpilieši un pilsētas viesi varēs redzēt ēnu teātri 15.08.2014

Jau tradicionālais un daudzu iemīļotais jaunatnes festivāls „Artišoks” notiks jau pavisam drīz – 6. septembrī no 12:00 līdz 23:00 Daugavpils centrālajā parkā pulcēsies 50 pilsētas interešu sekcijas un apmēram 3 tūkst. svētku viesi.

Daugavpils koris savaldzināja Maķedonijas iedzīvotājus 15.08.2014

Daugavpils Latviešu kultūras centra jauniešu jauktais koris „Daugava” piedalījās X starptautiskajā festivālā „Orhidas viļņi”, kurš notika Maķedonijā.

Ministrs daugavpiliešiem pastāstīja, kad sāksies ceļu remonts virzienā uz Lietuvu un Baltkrieviju 15.08.2014

Jau tika ziņots, ka ceturtdien, 14. augustā Daugavpilī oficiālā vizītē bija ieradies satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Raiņa mājā Berķenelē notiek jauna akcija, kura veltīta „Saules dzejnieka” jubilejai 15.08.2014

Kārtējo reizi no 12. augusta līdz 16. augustam izcilā dzejnieka Jāņa Raiņa mājā–muzejā Berķenelē notiek akcija, par kuras devīzi kļuvis viena no dzejnieka dzejoļiem nosaukums „Saule rokās”.

Daugavpils „Kukulečka” veiksmīgi atklāja jubilejas festivālu Polijā un kļuva par televīzijas sižeta varoni 15.08.2014

Poļu kultūras centra folkloras kolektīvs „Kukulečka” jau sen ir kļuvis par savdabīgu Latgales poļu vizītkarti, kurš ļoti veiksmīgi pārstāv mūsu pilsētu starptautiskajā arēnā.

Jaunajā Kraujas sporta laukumā tiks uzstādītas videonovērošanas kameras 15.08.2014

13. augustā Naujenes pagasta Kraujas ciematā tika svinīgi atklāts jauns sporta laukums.

Starptautisko projektu Latgales zoodārzs noslēdz ar zinātnisko konferenci 15.08.2014

Vairākus gadus Latgales zoodārzs aktīvi un ļoti veiksmīgi piedalās starptautiskajā programmā LIFE+, kuras galvenais uzdevums ir dabas aizsardzība un reto un izzūdošo dzīvnieku sugu saglabāšana Latvijas teritorijā.