Edmunds sprūdžs

Pateicoties 2012.gadā apstiprinātai Latgales attīstības programmai, Daugavpilī tiek realizēti projekti par 12 miljoniem eiro 1 17.07.2014

Latgales attīstības programmas, kuru iepriekšējā pilsētas Domes vadība apstiprināja 2012.gadā, ietvaros pašvaldība realizē projektus, kuru kopējās izmaksas ir vairāk nekā 12 miljoni eiro, ziņo Daugavpils pilsētas pašvaldība.

Sprūdža izteikumi par Lembergu tiesā atzīti par pamatotu viedokli 30.06.2014

Jūrmalas pilsētas tiesa noraidījusi Aivara Lemberga prasību pret bijušo pašvaldību ministru Edmundu Sprūdžu par godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un atvainošanos, jo secinājusi, ka Sprūdža teju divus gadus vecie izteikumi, piemēram, ka Lembergam jāsaņem taisnīgs sods un tāpat kā zagļiem no filmām jāsēž cietumā, bijis vien ekspolitiķa subjektīvs viedoklis.

Sprūdžs savu Twitter kontu pārsaucis par Mazo brīnumzemi 14.04.2014

Bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs savu Twitter kontu ir pārsaucis par Mazo brīnumzemi. Twitter kontam šobrīd ir vairāk nekā 5,3 tūkst. sekotāju.

Sprūdžs politikā neplāno atgriezties 24.03.2014

Bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, kurš patlaban ir pievērsies uzņēmējdarbībai, politikā atgriezties neplāno.

Nacionālā apvienība par Cilinska pēcteci izraudzījusies Naudiņu 20.03.2014

Atlaistā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska pārstāvētā Nacionālā apvienība (NA) par savu kandidātu vakantajam ministra amatam izraudzījusies līdzšinējo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentāro sekretāru Romānu Naudiņu.

Sprūdžs: Ja grib pieminēt leģionārus, jābrauc uz Lesteni 13.03.2014

Politiķiem, tostarp arī ministriem, nav jāpiedalās leģionāru atceres pasākumos pie Brīvības pieminekļa, tas ir jādara Lestenē, uzskata bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs.

Sprūdžs pārspējis pats sevi 28.01.2014

Bijušais vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs, kurš savulaik tika pieķerts «nodokļu optimizācijā», pērn izmaksājis sev vērā ņemamas dividendes pat no uzņēmuma, kurš strādājis ar zaudējumiem, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija, kas jāiesniedz, beidzot pildīt amata pienākumus.

Pavļuts atbrīvo pirms dažiem mēnešiem Sprūdža ieceltu augstu amatpersonu 10.01.2014

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) atbrīvojusi no amata SIA "Vides investīciju fonds" valdes priekšsēdētāju Ronaldu Neimani, to skaidrojot ar to, ka amatpersona zaudējusi uzticību tādēļ ka fonds nav pienācīgi pildījis tam uzticētās funkcijas.

Sprūdžs pārmet "reformistiem" rīkojuma Nr.2 diskreditēšanu un atsakās no deputāta mandāta 09.12.2013

Bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs nolēmis neatjaunot Saeimas deputāta mandātu. Viņš atgriezīsies privātajā biznesā.

Sprūdžs: Gandarījuma par paveikto noteikti ir vairāk nekā vilšanās 02.12.2013

Atskatoties uz vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā aizvadītajiem diviem gadiem, gandarījuma par paveikto noteikti ir vairāk nekā vilšanās, svētdien izplatītajā paziņojumā norāda Edmunds Sprūdžs, kuram 30.novembris bija pēdējā diena ministra amatā.

Negribu piedalīties andelē, apgalvo Sprūdžs 27.11.2013

Demisionējušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs sevis pārstāvētās reformu partijas izredzes iegūt "pietiekami cienīgu rezultātu" nākamajās Saeimas vēlēšanās, taču viņš pats nolēmis "andelē" nepiedalīties.

Vides ministra amatam virzītā Kalniņa – Lukaševica nosauc aktuālākos darbus 26.11.2013

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) aktuālākie darbi ir Eiropas Savienības fondu izlietojuma noteikšana 2014.-2020.gadu periodam, pašvaldību finanšu izlīdzināšanas sistēmas normatīvā regulējuma izstrāde, iepakojumu depozīta sistēmas izveide un virzība e-pārvaldes jautājumos, uzskata ministres amatam “Reformu partijas” (RP) virzītā frakcijas priekšsēdētāja vietniece Zanda Kalniņa- Lukaševica.

LR Neatkarības gadadienas priekšvakarā tika apbalvoti ministrs, bīskaps, režisors un uzņēmēji 20.11.2013

LR Neatkarības gadadienas priekšvakarā Daugavpils teātrī notika svinīgs pasākums, kura laikā tika svinēta mūsu valsts dzimšanas diena, kā arī pasniegti Goda raksti.

Sprūdža demisiju apvij intrigas 12.11.2013

Privātais bizness, Reformu partijas (RP) Saeimas frakcija vai neatkarīgā parlamentārieša mandāts – vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža turpmākās gaitas ir neizdibināmas.

Ušakovs pret Sprūdžu: vai deklarētie rīdzinieki brauks lētāk? 09.11.2013

Rīgas domes noteikumi, kas dotu iespēju rīdziniekiem braukt sabiedriskajā transportā divas reizes lētāk nekā pārējiem Latvijas iedzīvotājiem, ir jāatceļ. Tā secināts pašvaldību darbu uzraugošās ministrijas atzinumā par jauno noteikumu redakciju. Rīgas mērs Nils Ušakovs gan ministrijas sagatavoto atzinumu sauc par liekulīgu un īpaši asus vārdus velta pašam ministram.

Ušakovs: Sprūdžs pats ir brāķis 09.11.2013

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotā atbilde par ieceri diferencēt Rīgas sabiedriskā transporta biļešu cenas atkarībā no pasažieru deklarētās dzīvesvietas pēc būtības ir liekulīga, politiska lirika, uzskata Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Sprūdžs neizslēdz, ka varētu turpināt ministra darbu arī pēc 1.decembra 08.11.2013

Demisijas rakstu savlaicīgi iesniegušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) LNT raidījumam "900 sekundes" neizslēdza, ka varētu turpināt ministra darbu arī pēc 1.decembra.

Sprūdžs: Rīgas satiksmes biļešu diferencēšana ir juridisks brāķis 08.11.2013

Nav nekā nosodāma, ka pašvaldības konkurē savā starpā, ja vien tas nediskriminē citu pašvaldību iedzīvotājus, LNT raidījumā 900 sekundes pauda Vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs. 

Sprūdžam "pie sirds ķērušies" deputātu spriedelējumi par erotisko žurnālu aplikšanu ar nodokli 06.11.2013

Edmunds Sprūdžs, kurš aizvada pēdējās nedēļas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā, ”ņēmis pie sirds” par budžeta likuma sagatavošanu atbildīgās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas noraidošo attieksmi pret viņa piedāvājumu no nākamā gada ar dabas resursu nodokli (DRN) aplikt dažādus drukātus reklāmas materiālus, piemēram, plakātus un bukletus.

Valdībai ārkārtas sēde par grozījumiem Dabas resursu nodokļa likumā 04.11.2013

Valdība pirmdien pulcēsies uz ārkārtas sēdi, lai atkārtoti skatītu vienu no budžeta paketes likumprojektiem - grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā. 

Ministrs Sprūdžs atklāj savu neparasto hobiju 02.11.2013

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Edmundam Sprūdžam patīk modelēt ne vien pašvaldību reformas, bet arī mazus vilcienus, dzelzceļus un depo. 

Rīgas biļešu cenas var izraisīt citu pašvaldību pretreakciju 22.10.2013

Tam, ka nav pieļaujama pašvaldību cīņa par deklarētajiem iedzīvotājiem, piekrīt arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP).

Sprūdžs: Apvienošanās attīstības vārdā ir pašvaldību pašu izšķiršanās 16.10.2013

«Pašvaldību apvienošanās ļaus izveidot spēcīgākus novadus, kas spēs straujāk attīstīties un iedzīvotājiem piedāvāt draudzīgāku dzīves vidi. Ir jāizbeidz spekulācijas, ka kāds valdībā tagad ar viltu vai varu mēģinās pārzīmēt robežas – pašvaldībām ir pašām jāuzņemas atbildība par to, cik ātri un ar kādiem līdzekļiem attīstīties, bet valsts pienākums ir nodrošināt iespēju piedāvājumu,» pauž vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs.

Komersantiem atkritumu apsaimniekošana būs jāuztic pašvaldību izvēlētiem pretendentiem 07.10.2013

Komersantiem līgumi par atkritumu apsaimniekošanu būs jāslēdz ar pašvaldību izvēlētiem atkritumu apsaimniekotājiem, tas ir, apsaimniekotājiem, kas izvēlēti konkursa kārtībā vai arī pieder pašvaldībai.

Par Lemberga personas koda publiskošanu Sprūdžam 110 latu sods 03.10.2013

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības lietu ministram Edmundam Sprūdžam (RP) par Ventspils mēra Aivara Lemberga personas koda prettiesisku publiskošanu laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" Datu Valsts inspekcija (DVI) piemērojusi 110 latu naudas sodu. 

VAK Sprūdžam prasa uzņemties atbildību par Baltijas jūras vides problēmām 02.10.2013

Vides aizsardzības klubs (VAK) trešdien vides aizsardzības un reģionālās attīstības lietu ministram Edmundam Sprūdžam (RP) iesniedza starptautisku petīciju uzņemties atbildību par Baltijas jūras vides problēmām, ko parakstījuši 25 000 šī reģiona valstu iedzīvotāji, portāls “Delfi” uzzināja VAK.

Premjers Dombrovskis jūtas neomulīgi par ministru mazajām algām 30.09.2013

Premjers Valdis Dombrovskis jūtas neomulīgi par ministru algām. 

Lembergs: No ministriem neviens nav bijis tik liels klauns kā Sprūdžs 25.09.2013

Intervija ar Ventspils pilsētas mēru Aivaru Lembergu: par Ekonomikas ministrijas ierosinājumu aplikt brīvostas ar jaunu nodokli, par Edmunda Sprūdža demisiju un par Latvijas lomu ASV ģeopolitikā.

Pie jautājuma par e-vēlēšanām atgriezīsies pēc gada 23.09.2013

Valdība pie diskusijām par iespēju vēlēt internetā atgriezīsies nākamgad, lemjot par 2015. gada valsts budžetu, pirmdien, 23. septembrī vienojās Ministru kabineta komiteja.

E.Sprūdžs Preiļos diskutē par atbalstu pašvaldībām 16.09.2013

Oficiālā vizītē aizvadītajā piektdienā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs viesojās Preiļos.

Arī sagurums, apnikums un vilšanās politikā – Sprūdžs atklāj demisijas iemeslus 16.09.2013

Par demisiju paziņojušais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) atzīst, ka daļēji viņa aiziešanas iemesli ir nogurums, apnikums un vilšanās politikā, arī valsts pārvalde izrādījusies "cietais rieksts", un reformas virzījās lēnāk nekā cerēts, intervijā TV3 raidījumam "Nekā Personīga" atzina ministrs.

Aizejošo ministru Sprūdžu slavē tie, kurus Zalāna laikā apdalīja 11.09.2013

Bijušais pašvaldību ministrs, viens no kādreizējiem Tautas partijas līderiem Edgars Zalāns būtu laimīgs, ja varētu vadīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju tik labā laikā, kādā šīs jomas ministram ir lemts būt Edmundam Sprūdžam (RP).

Ameriks: Sprūdža demisija nav nekāds zaudējums 11.09.2013

Par sarežģītajām Rīgas domes un valdības aktualitātēm, par Sprūdža demisiju, par bedrēm ielās un citām aktualitātēm šī Neatkarīgās intervija ar Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku Andri Ameriku.

Premjers pieņem Sprūdža demisiju 06.09.2013

Ceturtdien, 5.septembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) pieņēmis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža demisiju, portālu “Delfi” informēja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke.

Meklēs risinājumu pastkastīšu atbrīvošanai no nevēlamām reklāmām, lai neciestu nozares uzņēmumi 05.09.2013

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kopā ar poligrāfijas nozares pārstāvjiem meklēs kompromisus, lai, piemērojot dabas resursu nodokli (DRN) neadresētiem reklāmas sūtījumiem, atbrīvotu iedzīvotāju pastkastes no mēstulēm, bet vienlaikus no tā būtiski neciestu nozarē strādājošie uzņēmumi, portālam Diena.lv pavēstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža preses sekretāre Maija Pētermane.

Partijas biedri steidzinās Sprūdža aiziešanu 03.09.2013

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža paziņojums par aiziešanu viesis vairāk jautājumu nekā atbilžu. 

V.Dombrovskis: Sprūdža aiziešana saistīta arī ar neveiksmīgo cīņu pret Lembergu 02.09.2013

Demisijas rakstu iesniegušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža vēlme aiziet no politikas ir saistīta arī ar neveiksmīgo cīņu pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu, atzīst viens no Reformu partijas (RP) līderiem izglītības ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Db viedoklis: Atnāca, pamēģināja un saprata, ka politikas bizness kaut kā nepadodas 1 02.09.2013

Nesagaidot Saeimas vēlēšanas, no politiskās skatuves turpina nokāpt cilvēki, kuri reiz uz tās uzkāpuši, lielā mērā pateicoties eksprezidenta Valda Zatlera izdotajam rīkojumam nr.2.

Sprūdžs 1.decembrī atkāpsies no amata 30.08.2013

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, viens no toreizējās Zatlera reformu partijas dibinātājiem Edmunds Sprūdžs (RP) nolēma no 1.decembra atstāt ministra amatu, jo "atšķiras viņa un Reformu partijas redzējumi" par nepieciešamajām reformām, portālu "Delfi" informēja ministra padomniece Maija Pētermane.

Latgalē atzinīgi vērtē Sprūdža panākto reģiona izaugsmei 30.08.2013

Edmunds Sprūdžs ir pirmais pašvaldību lietu ministrs, kas Latgales pašvaldībām ir izcīnījis un nodrošinājis unikālu iespēju pašām aktīvi darboties un realizēt savos attīstības plānos apstiprinātās prioritātes.

Sprūdža biroja vadītājas prēmiju ziedos Bērnu slimnīcas remontam 26.08.2013

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) biroja vadītājai un draudzenei Kristīnai Pelšai izmaksāto prēmiju ziedos Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas remontam, informēja ministra preses sekretāre Maija Pētermane.

Sprūdžam būs jāatbild par algām ministrijā 23.08.2013

«Jebkura izmaksātā summa, kas neatbilst likumā noteiktajam ierobežojumam, uzskatāma par likuma pārkāpumu un ir nosodāma, un par to atbildīgajai amatpersonai ir jāatbild likuma priekšā,» – tik skarbu skaidrojumu attiecībā uz ministra Edmunda Sprūdža izmaksātajām naudas balvām saņēma Neatkarīgā no Valsts kancelejas.

Sprūdžs savai draudzenei piešķīris naudas balvu 20.08.2013

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža biroja vadītājai un draudzenei Kristīnai Pelšai aprīlī papildus atvaļinājumam un atvaļinājuma naudai piešķirta naudas balva – 1400 latu.

Ministru Sprūdžu administratīvi soda par likuma pārkāpumu 14.08.2013

Latvijas Republikas Datu valsts inspekcija ir uzaicinājusi ministru Sprūdžu ierasties Inspekcijā, lai viņam sastādītu administratīvā pārkāpuma protokolu.

Sprūdža ministrijā nesaprotami atalgojumi 12.08.2013

Salīdzinot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) darbiniekiem izmaksātās algas aprīlī, maijā un jūnijā, redzamas milzīgas svārstības summās. 

Budžeta plānošanā grib vairāk iesaistīt pašvaldības 07.08.2013

Ekonomikas attīstībai ir jānotiek pašvaldībās un tās ir maksimāli jāiesaista valsts budžeta plānošanas darbā, nevis tikai jāinformē par nolemto un izvēlētajām prioritātēm, uzskata Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Sprūdžs: Latgale nav atpalikusi un degradēta 01.08.2013

Iepriekš nepiedodami daudz ir skandēts par atpalikušo un degradēto Latgali, kas nebūt tā nav. Šajā reģionā ir tik daudz tādu cilvēcisko vērtību, dzīvesprieka un skats uz rītdienu, par kādu citviet Latvijā var tikai sapņot, tiekoties ar kinorežisoru Jāni Streiču, kurš savās filmās īpašu lomu veltījis Latgalei, atzinis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs.

Vislielāko kritiku saņem Sprūdžs, kultūrā un izglītībā ķīviņi pierimuši 26.07.2013

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža paveiktais pēdējā gada laikā db.lv aptaujā visbiežāk saņēmis ļoti vāju vērtējumu. 

"Aizrotētais" dabas sargs Strautnieks nenāk uz darbu; sāk disciplinārlietu 01.07.2013

Bijušais Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) priekšnieks Jānis Strautnieks, kuru vides ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) pārcēla Vides aizsardzības fonda vadītāja amatā, savā jaunajā darba vietā nav ieradies un nav arī iesniedzis par to nekādus paskaidrojumus, tāpēc pret viņu sākta disciplinārlieta, portālam "Delfi" apliecināja ministra pārstāve Maija Pētermane.